• 3ats.

    Bendra paskola bankui, bendras namo pirkimas nesant susituokus ir to viso pasidalinimas issiejus.

    Labukas Mamytes su naujaisiai visas dar siais metais nebuvau uzsukusi i Mamanija. Turiu toki klausimuka atsakykite jai kas ka zinote svarbi bet kokia info. Drauge eme paskola su sugyventiniu statesi nama dar neirenge ir viskas issiejo, ka dabar daryti ji turi 2 vaikus bet pati namo nedasistatys o jis iesko bendro susitarimo kaip visas teises likusia skolos dali ir t.t. persirasyti ant saves. Gal kas turi teisiniu ar kitu patarimu . Aciukas is anksto.

    XimanaTeisiniai klausimaiĮsimintasĮsiminti

Atsakymai

  1. 2

    as tai siulau jusu draugei nueiti i to miesto nemokama advokata ,tokie advokatai yra kiekvienam mieste ir jis dovanai jai isaiskins visa padeti ,duos patarimu ka daryt, jie geriausiai zino istatymus ,nes kiekvienas atvejis yra skirtingas o yra ir apstatymu tiems istatymams kuriu tikrai mes nezinom o advokatas patars.

    lina38

  2. 2

    internete yra nemokama teisininku konsultacija,ten tikrai pades,greitai atsakymo sulauks,ka daryt

    Anonimas

  3. 1

    Lietuvos notarų rūmų konsultantė-teisininkė Vaidota Majūtė aiškina, kad tokios teisės normos, kad asmuo, pragyvenęs pusę metų kartu su kitu asmeniu, įgyja tam tikras teises į to asmens turtą, Lietuvos teisėje nėra. Nesusituokę, tačiau gyvenantys kartu asmenys nėra prilyginami sutuoktiniams, todėl tokių asmenų įgytam turtui negalioja bendrosios jungtinės nuosavybės prezumpcija.

    Civilinio kodekso nuostatos, reglamentuojančios sugyventinių turto teisinį režimą, dar nėra įsigaliojusios, todėl sugyventinių turtiniai klausimai sprendžiami vadovaujantis bendrosiomis nuosavybės teisę reglamentuojančiomis teisės normomis. „Sugyventiniai, atsižvelgdami į kiekvieno iš jų indėlį įgyjant ar sukuriant turtą, gali teismine tvarka įrodinėti, kad turtas, įgytas jiems gyvenant kartu, yra bendroji dalinė nuosavybė ir nustatyti jiems priklausančias dalis. Kitaip tariant, sugyventinių turtas, nors nuosavybės teise įregistruotas vieno iš jų vardu, teisme gali būti pripažintas bendrąja daline nuosavybe, jei bus įrodyta, kad toks turtas buvo įgytas abiejų sugyventinių iš bendrų lėšų ir bendrai naudojamas,“ – teigia Lietuvos notarų rūmų konsultantė-teisininkė Vaidota Majūtė.

    Jei turtas buvo įgytas vieno iš sugyventinių vardu iki bendro gyvenimo pradžios, jis galėtų būti pripažintas bendrąja daline nuosavybe, jei teisme bus įrodyta, kad gyvenant kartu šis turtas buvo iš esmės pagerintas, dėl ko žymiai padidėjo turto vertė (pvz., kapitalinis remontas atliktas iš bendrų ar kito sugyventinio lėšų).

    Todėl notaro patvirtintas asmens pareiškimas dėl turto „išsižadėjimo“ yra visiškai nereikalingas, nes vien gyvenimo kartu faktas nėra pagrindas įgyti teisių į sugyventinio turtą. Paieskokit internete yra daug informacijos apie tai.

    Bosiene