Grupės Nėštumo kalendorius

skaitiniai

mazuteliai.lt
klausk
Sveikiname užsukus į mamyčių ir ne tik jų bendruomenę. Čia klausimai virsta atsakymais, patirtis – patarimais, o bendravimas – draugyste. Dalinkitės, džiaukitės ir išgyvenkite nuostabiausią gyvenimo patyrimą – motinystę kartu.

Mamytes, gal esate susidure su sita liga? Kaip ja gydotes, ar zinot gal, kaip ja gydyti? Ir po ligos kaip panaikinti raudonuma nuo veido :(
9
 
cindy
atsakyti
prieš 8 metus
Sveikata
Gydoma antibiotikais, fizioterapinėmis priemonėmis, polivitaminais, gliukokortikoidais. Kai atsiranda dramblialigė, šalinama operaciniu būdu.

Rožę sukelia A grupės hemolizinis streptokokas. Daugiau rože sergama rudenį ir žiemą, atšalus orui, pagausėjus kvėpavimo takų ligų (skarlatina, angina). Taip pat ja dažniau serga moterys, ypač per mėnesines.

Persirgus rože, imunitetas neįgyjamas, priešingai, liga linkusi kartotis. Kartais polinkis sirgti rože yra visos šeimos bruožas. Liga neužkrečiama.

Infekcijos šaltinis - žmogus, sergantis streptokokine infekcija arba streptokokų nešiotojas. Užsikrėsti galima per odos žaizdas, įdrėskimus, įtrūkimus, sergant sloga, per iššutusias ar nuplikintas vietas. Taip pat infekcija iš gleivinės į odą gali patekti per kraują ir limfą, kai padidėjęs organizmo jautrumas.

Inkubacinis periodas trunka 1-7 dienas, kartais vos keletą valandų. Liga prasideda staiga, - pradeda krėsti šaltis ir pakyla temperatūra iki 40°C, skauda galvą, pablogėja savijauta. Kartais ligonis gali pradėti kliedėti ir vemti. Pasitaiko įvairių vietinių reiškinių, oda pasidaro jautresnė, ją niežti, patinsta.
7
 
sheelsi
prieš 8 metus
netinkamas atsakymas
as tai dar girdejau apie rozes uzkalbejimus.paciai neteko su ja susidurt
4
 
Iraida
prieš 8 metus
netinkamas atsakymas
jei tau tik raudonumas yra reiskia tau yra pirmoji eritermine stadija,ji praeina mazdaug per 6paras,veliau oda ima pleiskanoti
4
 
sheelsi
prieš 8 metus
netinkamas atsakymas
Mano mamai buvo rože niekas neisgydė gulejo ligonineje apgydo ir vel ji atsinaujina tai taip kankinosi 2metus kol viel paguldė y ligonine ir močiutė užkalbėjo ir tada tik praėjo tai ką galiu pasakyti rožes reikia užkalbėti pati isitikinau.
7
 
mamyciuk...
prieš 8 metus
netinkamas atsakymas
man neteko su tuo susidurt.
4
 
masiniuk...
prieš 8 metus
netinkamas atsakymas
Na pačiai neteko susidurt su tuo,bet draugei buvo.Tai kaip ji kankinosi vargšelė-jai gal 15-16metų tada buvo,rožė buvo "įsitaisiusi"ant kojos-net vaikščiot buvo,kad negalėjo:(.Tai kaip tik jos negydė,ligoninėse "prasivoliojo" nežinia kiek-ir vis atsinaujindavo.Kol nesurado bobutės,kuri užkalbėjo ir viskas baigėsi:))))Taip,kad nori nenori patiki tuo,kad užkalbėjimai padeda,kad tai tikra...
2
 
Vilmiene
prieš 8 metus
netinkamas atsakymas
va ka esu perskaicius .......Etiotropinis gydymas. Skiriama antibakterinių preparatų, atsižvelgiant, ar liga pirminė, ar tai ligos atkrytis.

Gydymas priklauso nuo ligos simptomų išraiškos, nuo gretutinių ligų, ligonio jautrumo beta laktamų grupės vaistams, taip pat – nuo ligos formos bei galimybės nuolat stebėti pacientą. Jei ligos forma lengva, skiriama geriamųjų vaistų, o stacionare gydoma intraveniniais preparatais.

Susirgusiems pirmą kartą pirmiausia pasirenkami yra penicilino grupės vaistai, paprastai – penicilinas G, jo švirkščiama į veną 3–6 mln. veikimo vienetų (VV). Jeigu pacientas alergiškas vaistui, dažniausiai skiriama makrolidų (pvz., eritromicino, klaritromicino, azitromicino) arba ampicilino ar oksacilino įprastomis dozėmis. Gydymo trukmė – apie 10 dienų.

Kai gydomas ligos atkrytis ir forma lengva, geriausia skirti geriamosios formos oksacilino. Sunkiais atvejais gydoma cefalosporinų grupės vaistais. Atsižvelgiant į ligos sunkumo laipsnį, vaistų skiriama iki 10 dienų.

Vietinis ir simptominis gydymas. Tepalų ir purškalų veiksmingumas rožei gydyti nėra įrodytas, kaip ir nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU). Yra duomenų, kad NVNU vartojimas gali išprovokuoti nekrotizuojantį fascitą. Vis dėlto, jeigu pacientas febriliai karščiuoja, tenka skirti analgetikų ir antipiretikų. Rekomenduojama skirti antihistamininių preparatų. Pastebėta, kad vartojant kortikosteroidų kartu su kitais imunosupresiją skatinančiais vaistais, gali vystytis septinės komplikacijos.

Nedidelis tromboembolinių komplikacijų, sukeltų rožės, rizikos laipsnis (iki 5 proc.) nėra indikacija nuolat vartoti antikoaguliantų.

Labai svarbu šalinti edemą ir použdegiminę limfostazę, taikant limfos drenažą gerinančias priemones (specialią mankštą, išorinę kompresiją, manualinį limfos drenažą ne ūminiu periodu, taip pat limfos drenažas pagerėja pakėlus koją). Skirti preparatus, gerinančius limfinę kraujotaką, pvz., Cyclo3Fort (po 2 kapsules 1xd, kol edema visiškai išnyks).

Profilaktika

Pirminė
Labai svarbu šalinti bei tinkamai kontroliuoti rizikos veiksnius:
• stiprinti imuninę sistemą,
• tinkamai gydyti CD ir vengti ligos komplikacijų,
• gydyti odos grybelį,
• taikyti tarpupirščių iššutimo profilaktiką ir gydymą (ypač esant polinkiui kojų limfostazei ar venostazei vystytis),
• vengti mikrotraumų, tinkamai dezinfekuoti žaizdą įvykus traumai,
• avėti tinkamą avalynę, stengtis, kad neatsirastų nuospaudų,
• kai yra polinkis į kojų limfostazę ar venostazę – nešioti gydytojo rekomenduotas kompresines kojines, atlikti fizioterapijos procedūras limfos nutekėjimui gerinti, gerti venų ir limfagyslių tonusą didinančius preparatus (Cyclo3Fort).
• asmenims, patyrusiems chirurginių intervencijų dera būti budriems, kad pro pažeistą odos barjerą nepatektų užkrato.

Antrinė
Ligos atkryčių profilaktikai skiriama ilgesnio veikimo antibakterinių preparatų (retarpeno arba benzatino benzilpenicilino) ne trumpiau kaip 6 mėn., o kartais, atsižvelgiant į atkryčių dažnį, – net iki dvejų trejų metų. Suaugusiesiems – 2,4 mln. VV injekcija giliai į raumenis kartą per 4 savaites.

Rožės atkryčiai pasitaiko palyginti dažnai – per 40 proc. rože sirgusių pacientų. Aktualu laiku bei tinkamai šalinti rizikos veiksnius bei naudoti profilaktikos priemones, kad liga nepasikartotų.
.
4
 
deimanti...
prieš 8 metus
netinkamas atsakymas
man prejo jau kokia 4 menesiai bet vistiek dar skruostas raudonas ir nznau ka daryti kaip ta raudonuma panaikinti
4
 
cindy
prieš 8 metus
netinkamas atsakymas
As sirgau pati sia lyga. turejau 18 metu roze ant krutines spenelio.labai skausminga.Gyde nuo mastopatijos ivairiais antibiotikais, nepadejo.gavau siuntima operuotis.pries operuojant praejau dar kursa sunkiu antibiotiku, nuo kuriu man bloga buvo ir jie nieko nepadejo.bet aciu Dievui, man paskambino drauges mama, suzinojusi, ir atkalbejo mus vaziuoti rytoj operuotis.patare nueiti pas uzkalbetoja.buvau pas tokia Marija is Justiniskiu.Ji mane isgyde.jei ka, turiu jos telefona. ji gydo nuo visokiu lygu, netgi nuo nevaisingumo:)
3
 
liutukas
prieš 8 metus
netinkamas atsakymas
gal galit kas nors duoti telefona kas uzkalba rozes. mano tel.868289081 alvydas66@gmail.com
1
 
anonimas
prieš 7 metus
netinkamas atsakymas
gal žinote kas užkalba rožę,iš karto ačiū tel.867437910
1
 
anonimas
prieš 5 metus
netinkamas atsakymas
uzkalbejimas nuo rozes reikia ja gydyti 5h ryto 16h diena ir 22h nakties.Stai viena maldele


MOČIUČIŲ UŽKALBĖJIMAI NUO ROŽĖS

Užkalbėjimas nuo rožės (liga prieš kurią dažnai bejėgiai daktarai)
„ Ėjo Viešpats Jėzus per didelę pieva ir pamatė tris rožes. Pirmą nuskynė , antra puolė, trečia prapuolė. Per Viešpatį Jėzų ir panelę Švenčiausią tegu prapuola ir šis skausmas“.
Po to reikia peržegnoti ir kartu su ligoniu sukalbėti Sveika Marija maldas.
Vėl persižegnoti ir sukalbėti tris Sveika Marija maldas .
Vėl persižegnoti ir sukalbėti tris Sveika Marija maldas .
Savo kvapu pūsti ir aprišti tamsiu popierium. (Dar padeda ruginiais miltais pabarstyti).
Kas trečia dieną kartoti viską iš pradžių.
Ligonis, turi visą laiką melstis, kai vyksta apeigos.
1
 
anonimas
prieš 5 metus
netinkamas atsakymas
Merginos gal galite atsiusti uzkalbetojos nr., ziauriai skubiai reikia. Aciu 864825040
1
 
Jollitul...
prieš 5 metus
netinkamas atsakymas
Man buvo keturis kartus. Du kartus gydžiau antibiotikais, bet nieko gero. du kartus gydžiausi auksinio ūso tinktūra. veikia greitai, nuskausmina, sukrinta staigiai temperatūra. Puiki priemonė.
1
 
anonimas
prieš 4 metus
netinkamas atsakymas
Labai prasau Jusu pagalbos, labai reikia rozes atkalbetojo (s), gal kas pazystate ir turit kontaktus? Buciau dekinga labai. sandrute00@gmail.com
8-612-10118
0
 
Sandrute...
prieš 4 metus
netinkamas atsakymas
Mano mama uzkalba Vilniuje tel 2600154
0
 
anonimas
prieš 3 metus
netinkamas atsakymas
prasau dokit marijos numeri labai reike
0
 
VAKENTIN...
prieš 2 metus
netinkamas atsakymas
as pas marija buvau senai ji mane isgydo nuo garkles vel su garkle noriu marijos numeri
0
 
VAKENTIN...
prieš 2 metus
netinkamas atsakymas
Na užkalbėjimais tikrai nepatarčiau gydytis. Rimta liga ta [url=http://www.azuolynospa.lt/lazerines-proceduros/kapiliaru-salinimas/] veido rožė [/url]. Kreiptis kuo greičiau į gydytoją ir gydytis antibiotikais. O vėliau stiprinti imunitetą.
0
 
anonimas
prieš 2 metus
netinkamas atsakymas
Puslapis 11 (iš viso atsakymų: 19)