• 12ats.

    kas galetu buti, jai kraujuoja be pertraukos 3men?

    kalba eina ne po gimdymo kai kraujuoji, bet va menesines prasidejo ir tuoj 3men bet vis kraujuoja. gal kuriai taip buvo? pati zinau kad pas gyd reik apsilankyt, tad to galit nerasyti. klausiu tu mamyciu kurios buvo susidurusios su tai ar girdejusios. dekui is anksto

    redusisSveikataĮsimintasĮsiminti

Atsakymai

  1. 3

    man taip buvo pries metus,pradejau kraujuoti turbut gera menesi tesesi,atrodo nustoja,atnaujini lytini gyvenima ir vel is naujo,o pas gydytoja nejau.Tai ir net nenumanau,kas ten galejo buti.Gal koks uzdegimas.Tyrimus pasidarius iskart butu aisku.

    ruta26

  2. 2

    Man taip buvo pries 2metus

    liena

  3. 2

    Mergaites, juk buvo parasyta, kad viskas prasidejo ne po gimdymo.
    Jei ydomu ir turi laiko gali pasiskaityti :

    Disfunkcinis kraujavimas iš gimdos
    Kas tai yra?
    Disfunkcinis kraujavimas - tai aciklinis kraujavimas, nulemtas lytinių hormonų gamybos cikliškumo sutrikimo, nesusijęs su kitu reprodukcijos ar kitos organų sistemos liga. Jis pasireiškia sutrikus pogumburio, posmegeninei, kiaušidžių, gimdos, neuroendokrininei reguliacijai. Ši liga nustatoma “paneigimo” metodu. Kai atlikus įprastinius tyrimus nenustatoma jokios kitos (organinės) kraujavimo iš gimdos priežasties. Disfunkcinis kraujavimas dažniausiai pasireiškia tik prasidėjus mėnesinėms arba prieš joms išnykstant, rečiau - reprodukcijos laikotarpiu. Disfunkciniai kraujavimai sudaro apie 20 proc. visų ginekologinių ligų.
    Kaip atsiranda disfunkcinis kraujavimas?
    Disfunkcinį kraujavimą gali sukelti psichinė trauma, infekcinės (gripas, gelta), nelytinių organų (ekstragenitalinės) ligos, vidinės sekrecijos liaukų funkcijos sutrikimai, neracionalus maitinimasis, žalingi įpročiai - rūkymas, alkoholio vartojimas, radioaktyviųjų medžiagų poveikis. Manoma, kad sutrikus neuroendokrininei reguliacijai kiaušidėse sutrinka folikulų susidarymas, padidėja estrogenų kiekis kraujyje ir sumažėja progesterono. Tuomet ima vešėti gimdos gleivinė (endometriumas), pernelyg jai išvešėjus, anksčiau ar vėliau pasireiškia kraujavimas iš gimdos dėl kapiliarų išsiplėtimo, stazės, nekrozės, nevienodo bei netolygaus gleivinės pasišalinimo.
    Diagnostika ir gydymas
    Nustačius jaunatvinį disfunkcinį kraujavimą, t.y. jaunoms mergaitėms, kurioms tik prasideda mėnesinės, pirmasis gydymo etapas yra kraujavimo sustabdymas, kuris pradedamas skiriant hormonų preparatų. Gimdos gleivinės išvalymas (abrazija) taikomas tik išimties tvarka, esant gyvybei pavojingam kraujavimui. Po gimdos abrazijos, kadangi kraujavimo priežastis susijusi su endogeninio progesterono kiekio sumažėjimu, geriausiai tinka didrogesteronas (Duphaston). Tai geriamasis progestagenas, savo molekuline struktūra ir veikimu panašus į endogeninį progesteroną, bet turintis 10-30 kartų stipresnį poveikį. Vėliau būtina pasirūpinti galimų pasikartojančių kraujavimų profilaktika. Šiuo tikslu būtina skirti ciklinę estrogenų ir gestagenų terapiją arba trifazių geriamųjų kontraceptikų. Moters reprodukcinio amžiaus disfunkcinio kraujavimo gydymas pradedamas kraujavimo stabdymu atliekant gimdos gleivinės išgramdymą,pageidautina kontroliuojant aparatu, skirtu gimdai apžiūrėti (histeroskopu), pašalinti audiniai ištiriami.Tai padeda patvirtinti kraujavimo disfunkcinę kilmę ir paneigti organinę gimdos patologiją.
    Iš gimdos pašalintos gleivinės tyrimo duomenimis, norint išvengti pakartotinio kraujavimo skiriama estrogenų ir gestagenų turinčių geriamųjų kontraceptikų. Esant geltonkūnio nepakankamumui, reikia paminėti, kad tai ir viena iš nevaisingumo priežasčių, antroje ciklo pusėje skiriama Duphaston.
    Esant disfunkciniam kraujavimui iš gimdos klimakso laikotarpiu gydymo taktika numato du etapus. Pirmojo etapo tikslas - stabdyti kraujavimą. Tuo tikslu atliekamas frakcinis gimdos gleivinės išgramdymas, jei įmanoma, kontroliuojant histeroskopu. Ši procedūra padeda sustabdyti kraujavimą, gauti vertingą diagnostinę informaciją. Tolimesnė gydymo taktika priklauso nuo: gimdos gleivinės tyrimo rezultatų, moters amžiaus, ekstragenitalinės ir organinės genitalijų patologijos.
    Paneigus kraujavimo iš gimdos organinę kilmę, kito gydymo etapo tikslas - kraujavimo (gimdos gleivinės hiperplazijos proceso) pasikartojimo profilaktika. Konservatyvų gydymą hormonais galima skirti norint atkurti menstruacinį kraujavimo cikliškumą arba siekiant, kad menstruacinių kraujavimų nebebūtų (menolizės). Vyresnėms nei 50 metų moterims racionalu siekti menolizės (kad išnyktų mėnesinės).
    Iki gestagenų atradimo vyravo radikali gydymo taktika - gimdos pašalinimas. Dabar, neatsižvelgiant į moters amžių, ji taikoma tik tam tikrais atvejais, pvz., kai yra gimdos gleivinės išvešėjimas ir netipiška struktūra, kai kartu nustatoma kitos organinės gimdos ir kiaušidžių ligos arba 2-3 mėn. neveiksmingas gydymas hormonais, atsinaujino gimdos gleivinės išvešėjimas.

    Gydymo hormonais veiksmingumas įvertinamas kas 3-6-12 mėn. atliekant genitalijų echoskopiją, gimdos gleivinės ląstelių ar pašalintos gleivinės audinių ištyrimą.

    Anonimas

  4. 2

    Man taip buvo tik 2 mėnesius ,gal būtu buvę ir ilgiau buvo taip ,kad pradėjau sirgti ,bet kai jau pradėjau be jokiu pertraukų nesilankiau pas gydytojos ir mamai nieko nesakiau man buvo 15 metų tada vieną dieną parėjau iš mokyklos mama pamatė ,kad visa perbalusi esu tai nuvežė į polikliniką kol pajėmė krauja tyrimams išvirtau iš koju (nualpau),o pasirodė ,kad tai buvo ne mėnesinės, o bėgo grynasis kraujas jau tai labai stipriai nukraujavau hemoglobine buvo tik 43,3 teko perpilti kraują ,betrūko tik kelių valandų ,kad kojas pakratyčiau (buvau vegetarė ir lytinių santykių neturėjau)

    ikmeskute

  5. 2

    Sveika, puikiai zinau kaip jautiesi, nes man buvo tas pats. Pas mane kraujavimas buvo uzsitese 2 su puse men. Menesines buvo nezmoniskai gausios. Per diena 1-2 pok. naktiniu paketu. perejau galybe daktaru, tipo hormonai sutrike skyre kontaceptikus gerti, negi leido vaistus, kad nustociau kraujuoti., bet nieko. Tada vyras nuveze i Lazdynu ligonine, ten padare kraujo tyzimus, paziurejo echo vaginaliniu budu ir is kart pagulde i ligonine.
    Nes, buvo labai gausus gimdos isvesejimas(taip ir nezinau del ko) bei hemoglobinas nukrites iki kritines ribos.
    Tai va, jei kresuliai neissivalo hormonu pagalba, daroma nesudetinga operacija abrazija (gimdos isgramdymas), paimamas kazkoks audinys ir daromi tyrimai ar nera kokiu blogybiu kaip vezys.
    Siaip as toky " malonuma apturejau" 2 karus. Bet iki siol nei vienas daktaras, nepaaiskino del ko taip pasidare....
    Zinok geriau nuvaziuok tiesiai iligonine pasisakyk, kad gausiai kraujuoji ir tada tikrai specialistai apziures. bent krauja pasitikrink, kad nereiktu kraujo perpilineti...

    Anonimas

  6. 2

    gerai žinau panašią situaciją, kadangi mano draugė, su kuria kartu kieme vaikštom turėjo tokią pačią problemą.
    Po gimdymo jai kraujavimas praktiškai ir nepasibaigė - tai kelia dienas nustoja, tai vėl pradeda kraujuoti. Jai gyd. sakė, kad gali būti blogai išvalyta po gimdymo gimda ir gali būti likę placentos liekanų. Darėsi visokius tyrimus - ir kraujo, žiūrėti ar "geras" kraujas, ir pas skirtingus gyd. vaikščiojo, gyd. siūlė daryti valymą. Be to, vieni gyd. sakė, kad tai ir yra mėnesinės, kiti - kad tai tik po gimdymo gimda valosi. Na, ji taip "gyveno" visus metus ir vis tik teko darytis valymą. Po jo viskas susinormalizavo.
    Be to, savo dukrytę ji maitino krūtimi nuo pat gimimo ir maitina iki šiol (o dukrytei jau 15 mėn.), tai kad tas kraujavimas jai buvo labai keistas.
    Nežinau kaip yra tau, bet va tokia istorija mano draugės.

    elegancija

  7. 1

    Su gydytojo priežiūra tik kraujuočiau taip ilgai.. Bijočiau.. Ne forume klausčiau..

    Jorkaile

  8. 1

    jej cia po gymdimo? tai turi pasitikrint gali but like gabaliukas placentos... pas mane taip buvo :( pasitikrink :)

    dominika

  9. 1

    na as kraujavau 1,5 men po gimdymo,bet cia biski ilgai.
    tu geriau nueik pas gydytoja ir suzinosi kas ten tau yra,tikiuosi nieko rimto

    genutester

  10. 1

    kontraceptiku jokiu nenaudoja

    redusis