• 13ats.

  Cista

  Gine rado man cista ir gan nemažą 9 cm ar ji gali daugiau didėti?Ar tai yra labai blogai?Nes man ginekologe daugiau nieko neaiškino,pasakė jei pablogės ir pan kvieskitės greitąją ir tuom kalba baigėsi.

  EvelinaaSveikataĮsimintasĮsiminti

Atsakymai

 1. 3

  pas mane nestumo metu gydytojai buvo atrade 10cm cista,aisku biskuti bijojom kad neuzspaustu mazylio,bet operuot niekas jos neoperavo nes sake kad jinai gali pasisalint gimdymo metu,tai taip ir buvo,apsiejom be operaciju,be jokiu vaistu.

  sandradan

 2. 3

  Dar info: Skausmus pilve moterims gali sukelti ne tik pilvo ertmės, bet ir mažojo dubens organų ligos, pavyzdžiui, nutrūkęs negimdinis nėštumas, kiaušidės plyšimas, kiaušidės cistos užsisukimas ar jos plyšimas, gimdos priedų uždegimas. Šiomis ligomis dažniau serga jaunos bei vidutinio amžiaus moterys.

  Kiaušidžių cistos yra mažos, skysto turinio pripildytos pūslelės. Jos labai įvairios.  Kiaušidžių cistos pilvo apačioje gali sukelti aštrų skausmą, nuolatinį maudimą ar spaudimą, sutrikdyti mėnesinių ciklą (jos tampa nereguliarios, paprastai vėluoja). Lytinių santykių metu gali skaudėti.

  Kiaušidžių cistos dažniausiai diagnozuojamos dubens organų apžiūros metu. Prieš siūlydamas kiaušidžių cistos gydymo metodą, gydytojas atsižvelgia į jos dydį ir tipą, moters amžių, ketinimą turėti vaikų. Jei cista nedidelė, nelabai skauda, siūloma 2-3 mėnesius palaukti, kol ji pati išnyks. Daugelio funkcinių cistų, kurių skersmuo mažesnis nei 5 cm, nelieka po 1-3 mėnesių.

  Kartais medikas skiria kontracepcinių tablečių, kurios funkcines cistas sumažina. Tablečių sudėtyje esantys hormonai slopina ovuliaciją. Gydant išnyksta buvusios funkcinės cistos, stabdomas naujų cistų augimas.

  Endometriomos taip pat gydomos kontracepcinėmis tabletėmis - tada endometriozės pažeistas audinys nebeauga ir nebekraujuoja, skausmas ir cistos pranyksta. Sunkesniais ligos atvejais gydytojas paskiria kitų hormoninių preparatų, kurie blokuoja mėnesines ir endometriozės pažeisto audinio augimą gydymo metu.

  Jei cista neišnyksta ar gydymas kontracepcinėmis tabletėmis neefektyvus, atliekama chirurginė operacija. Ji rekomenduotina tada, kai cista labai didelė, kelia skausmą, jei ji išaugo po menopauzės. Jei cista maža, ji šalinama arba iš jos ištraukiamas skystas turinys nepašalinus kiaušidės. Netekusi abiejų kiaušidžių moteris pastoti negali. Pašalinus vieną kiaušidę, visas jos funkcijas perima antroji. Jei kiaušidė sveika, ji gamina pakankamai moteriškųjų hormonų kiekį, būtiną nėštumui, ir kiekvieną mėnesį subrandina kiaušinėlį. Galimybės pastoti yra tokios pat, kaip ir turint abi kiaušides.

  Jorkaile

 3. 2

  Cistos gimdoje-tai nera gerai.Dabar beveik kas antrai moteriai ju randa.Mazesnes buna,kad isnyksta savaime arba vaistu pagalba.Didesnes tenka operuoti.Reiktu daznai tikrintis,nes cia ne juokas,gali pereiti i mioma.
  Bet Turejo padaryti citologini tyrima, paskirti vaistu, nes 9 cm, cia jau nemaza. Nebent pas tave ji nepyktybine..

  Jorkaile

 4. 2

  man buvo,bet mazesne....pranyko savaime...jei dideja sparciai,reikia salinti operacija arba vaistais....

  Doveee

 5. 1

  Man irgi buvo rade,kai buvau18 metu,nepamenu,bet gan nemaza,tai issigidziau vaistais,nes sake jei nepraeis po gydymo kurso,reikes operacija daryti,bet praejo.

  Jolka123

 6. 1

  na siaip jei nieko nesidarysi,nesiimsi jokiu priemoniu,tai gali ji ir dideti..siaip mano drauge po cistos metus laiko negalejo pastoti

  nade

 7. 1

  Manau tau tikrai reik dar labiau gydytoja paspaust,kad ka darytu.Manoji ir buvo,gana nemaza,ir pradejo dydeti staigiai.Buvo ir pamyneta kad ryzikinga,ekstra atvejis,ir trukimo rybose.Taigi per trys dienas,po apsilankimo pas savo gydytoja,teko gultis Vilniun i Santariskias operacijai,nes buvo ryzikinga,ir nebuvo kada laukt,planines opercijos ,eileja.Taigi,nenoriu gasdynti,bet pasiteirauki ar ir tavo atveju nera neisvengema operacija.

  Fausta

 8. 1

  Evelinaa,o tu nenoretum nueiti pas kita gine,issiklausinetum,asikalbetum,pasitartum,as tai nejuokauciau su savo sveikata,eiciau pas kita,nes si tavo gine,tai kazkokia labai jau nekonkreti,nieko neisaiskino,nenuramino,paliko nezinioje.

  pavasarinuke

 9. 1

  pas viena pazistama irgi buvo cista,galvojo net,kad nescia.tai isoperavo,kai buvo beveik duonos kepalo dydzio.ir visos bedos ,kurios kamavo iki siol,dingo

  nesvarbu

 10. 1

  Man išrašę žvakučių,bet negarantavo,kad jos padės.pasakė kad po dviejų savaičių ateičiau,jei nebus pasišalinus vis dar, tai sakė tik tai gydimą skirs,o jei jau sproks ji tai nieko padėt jau negalės,bet apie operaciją nieko nesakė.Ištikrūjų baimęs yra,kad nepablogėtų.

  Evelinaa