Atsakymai

 1. 6

  http://www.orchidejos.lt/index.php?id=38
  ORCHIDĖJŲ PRIEŽIŪRA.

  Kiekvienos rūšies poreikiai vis kitokie, bet yra ir keletas visoms bendrų. Orchidėjos negalima laikyti kur nori. Mažutės veislė visai laimingos terariume, tačiau smagiausia orchidėjoms augti ant akmenėlių padėklo.

  *
  Orchidėjos standžiais lapais ir storais gumbais ramybės periodu mėgstą sausrą, o minkštais lapais - ber perstojo geria vandenį. Ankstyvą pavasarį, kai ima leisti naujas atžalas, visoms orchidėjoms reikia daugiau vandens, trąšų ir šilumos.
  *
  Orchidėjoms būtinas specialus substratas. Jame neturi būti durpių. Tai purus, lengvas, prisotintas oro, maistingųjų medžiagų ir vandens žemių mišinys.
  *
  Kada reikia laistyti orchidėją, parodo jos šaknys. Jeigu jos žalios, šviesiai žalios ar žalsvos, orchidėjos laistyti nereikia. Jei šaknys tampa šviesiai pilkos, augalui trūksta vandens. Laistoma gausiai, iš viršaus virintu arba lietaus vandeniu. Šiltomis dienomis kiekvieną rytą reikia papurkšti orchidėjos lapus.
  *
  Orchidėjas reikia persodinti po žydėjimo kartą per dvejus metus. Iškart po žydėjimo. Bet jei šaknys pūva, žemė pelija, o vazonėlio sienelės pažaliavo - persodinkite nedelsdami.

  zaikiuks

 2. 4

  turejau viena ir ji nuvyto, o buvo tokia grazi, db vel noreciau ju, galvoju gal nusipirkt, bet kad pas mane geles sunkiai auga:((((

  Anonimas

 3. 3

  as ju kazkaip papildomai nelepinu, Pas mane jos kol zydejo laikiau ant palanges, Ir zydejo gal kokius 3 men. palaistau kai prisimenu, kazkur karta i dvi savaites. Dabar kai atveso perkeliau nuo palanges ir pastaciau ant stalo prie radijatoriaus. Gauna jos ir silumos ir sviesos pakankamai. Tai viena kuri nuzydejo pries metus atsibudo ir matau kad leidzia stiebeli ant kurio krausis ziedai.
  O pavasari as net nepastebejau kaip kita orchideja kuri pas mane jau 2 metus tik zaliavo eme ir prazydo... :))) o ziedai laikesi iki vasars pabaigos.
  Ir atrodo as joms tikrai nei trasas pilu nei dar kazka, ne karto net nepersodinau. .

  Anonimas

 4. 3

  pas mane geles gerai auga, tik vat orchidejos nezydi

  astuliuke86

 5. 2

  jas laistyt reikia kai pasimato kad saknys pabala, o kai nuzydi reikia kaikur nuo palanges nuemus nuosaliau padet kad ji pailsetu ir ziurek jau pamatysi lendanty stieba, as tai nudziuvusi stieba ir kelis pageltusius lapus nupjoviau net, dulkes nuo lapu nuvalyti

  Kalnietiene

 6. 2

  Orchideju saknys megsta sviesa.Vazonelis turi buti permatomas.Mano orchideja perzydejo.Perstaciau ja i kita vieta,gaudavo ji orchideju specialiu trasu.Po menesio pertraukos vel pradejo krauti ziedelius.

  vilem

 7. 1

  man atrodo kad tai labai priklauso nuo orchidėjų rūšies, pernai gavau dovanų tai jos žydi nuolat, vis išleidžia naujus ūglius, arba vėl augina žiedus jau ant nužydėjusių stiebų, stovi mano orchidėja ant palangės rytinėje pusėje, laistau nelabai dažnai, o ir trašų dar jokių nedaviau, aišku aš ja labai džiaugiuosi ir vis paglostau kad vėl ima krauti žiedus :)) manau tai geriausios trašos :))

  auvilė

 8. 1

  as viena orchideja numarinau,tai dabar vel nauja gavau dovanu bandysiu augint ir kazkaip.o man sake kad reikia laistyt i savaite karta ir butinai ta pacia diena,bet manau,tai netiesa:)

  Bosiene

 9. 1

  na va pasmane tapati problema:(

  dina1