• 10ats.

  Gal kas susidūrėte su situacija (detaliau aprašyme).

  Man numatyta gimdymo data spalio 8. Iki gimdymo datos 70 k.d.- t.y. į dekretą išėjimo data - 07.31. Iki dekreto išėjimo man priklauso 35 k.d. kasmetinių atostogų. Vadinasi, jeigu jų išeinu 06.27, dekreto diena nusikelia dar toliau- iki 08.02. daktarė sako, kad tempt neapsimoka. bet aš nesupratau - ko tempt neapsimoka? Ar man kasmetinių eit anksčiau savaitę dvi? padėkit mamytės man susigaudyt, kas buvo panašioj situacijoj. kas čia kur apsimoka, o kaip neapsimoka... Ačiū labai.

  Linara121Motinystė (nėštumas, gimdymas)ĮsimintasĮsiminti

Atsakymai

 1. 1

  Labai ačiū trejetukui už išsamų paaiškinimą. Dabar man viskas aišku, aš kažkodėl galvojau kitaip - kad reik išeit vėliau, tai kuo ilgiau gauni atlyginimą + po to už priklausantį dekretą. Turiu eiti dviejų savaičių bėgyje echoskopuotis, tada ir pakalbinsiu ginekologę, kad mane išleistų į dekretą kokiom dviem savaitėm anksčiau, t.y. ne nuo 07.30 bet nuo 07.20. o prieš tai bėgsiu kasmetinių :))

  Linara121

 2. 1

  Oj, matau, kad ankstesnėj žinutėj išsitrynė dalis teksto.
  Tai ten turėjo būti parašyta, kad "dekreto bet kokiu atveju išnaudojate visas priklausančias dienas. Priklausomai nuo to, kokio amžiaus leliukas bus, kai jums baigsis dekretas, skiriasi motinystės išmokų mokėjimo laikas iš Sodros. Kuo leliukas jaunesnis, tuo ilgiau gaunasi Sodros mokėjimai. Tai va čia tas visas "apsimoka" ir "neapsimoka".

  trejetukas

 3. 1

  Labiau apsimoka išeiti ankščiau, nes tada ir dekretas pasibaigs ankščiau. Vadinasi jūsų leliukas bus jaunesnio amžiaus. O kadangi mokės iki kol vaikui sueis metai(ar du), tai pati pasiskaičiuokit. Pvz.: jūsų dekretas pasibaigia, kai leliukui du mėnesiai, tai tada motinystės pašalpą gausite dar 10mėn. O, jei jūsų dekretas pasibaigtų, tarkim, kai leliukui bus vienas mėnuo, tai tada mokėtų dar 11mėn. O dekreto jūs bet kokiu atveju išnaudojate vis"apsimoka" ir "neapsimoka" ;)
  dar apsimoka, kad leliukas gimtų truputį vėliau nustatyto termino, nes tada ir vėl pailgėja motinystės išmokų mokėjimo laikas. :)
  Na, tikiuosi aiškiai paaiškinau :)

  trejetukas

 4. 1

  Aida S, o anksčiau išeinat laimiu ar nelaimiu ką? kas tas daktarės "apsimoka" ir "neapsimoka" reiškia?

  Linara121

 5. 1

  Eik anksčiau ir anksčiau išeisi į dekretines,nebūtina lygiai taip kaip sugalvota išeiti.

  aidaS

 6. 1

  SweetCHe... o tai kaip galima išeiti atostogų 06.26, jeigu tai sekmadienis? nebent jūs dirbate pagal slenkantį grafiką, todėl išeinate atostogų sekmadienį. Aš dirbu tik darbo dienom, todėl išeit kasmetinių galiu nuo 06.27. Daktarė sako, kad tempt neapsimoka, todėl ir klausiu - ko tempt neapsimoka, ir kaip man pasielgt - eit kasmetinių 06.20 ar visgi 06.27?

  Linara121

 7. 1

  Na mane savaite anksčiau į atostogas išleido,nieko čia tokio:-)

  aidaS

 8. 1

  Tavo dekretas pasislenka i prieki del to, kad atostogu metu ispuola sventines dienos - kuriu deka atostogos pasislenkia i prieki. tavo atveju ispuola Mindaugo Karunavimo diena, liepos 6. Atostogu turetum iseiti 06.26, atostogos baigiasi 07.30+ viena diena svetine, ir nuo 07.31 iseini i dekreta. Man buvo lygiai tokia pati situacija.

  SweetCherry

 9. 1

  Erika, taip, aš viską suprantu, bet tada išėjimo kasmetinių data bus per nedarbo dienas - šeštadienį, sekmadienį (06.25 arba 26). Be to, juk 06.24 irgi nedarbo diena. Todėl man arba pasiankstina, arba pasivėlina tas išėjimas į dekretą.

  Linara121

 10. 1

  Labas, jeigu Jusu isejimo i dekreta diena 07.31. Tuomet iki 07.30 turi baigtis Jusu kasmetines atostogos. O jau nuo 07.31 prasides dekretas. Tad tiesiog reikia pasiskaiciuoti 35 d. pries dekreta ir iseiti kasmetiniu atostogu... :) Siaip bent jau man tai mielai tai paskaiciavo darbas, jie kuo puikiausiai tai zino...

  ErikaP