Atsakymai

 1. 3

  www.nordica.org/composite-422.htm
  medicina.kmu.lt/0712/0712-07l.pdf

  Rūkymas mažina vaisingumą, nes:

  neigiamai veikia kiaušidžių funkciją
  neigiamai veikia kiaušintakių funkciją
  nepalankiai veikia gimdos gleivinę, apsunkindamas apvaisinto kiaušinėlio prisitvirtinimą ir implantaciją

  Smoking

  Paveikslėlis 1 parodo ryšį tarp rūkymo ir vėlyvo pastojimo – nėštumo laukimo laiko, ilgesnio nei 9 mėnesiai, rizika rūkant atitinkamą cigarečių kiekį per dieną. Tirta 3187 mėginančių pastoti europiečių moterų.

  Jūs galite padėti sau nustodama rūkyti. Nustojus rūkyti, apvaisinto kiaušinėlio sėkmingo prisitvirtinimo gimdos ertmėje tikimybė yra beveik tokia pati kaip ir moterims, kurios niekada nerūkė. Normalaus nėštumo ir sveiko vaiko gimimo tikimybė taip pat padidėja.

  Vyro rūkymas turi mažai įtakos poros vaisingumui. Tačiau rūkymas yra nepalankus faktorius, ypač tais atvejais, kai spermos kokybė ir taip yra bloga. Jei vyras ir moteris nustos rūkyti, jie kartu paruoš sveiką aplinką planuojamam vaikui. Pasyvus rūkymas didina vaiko kvėpavimo takų, staigios naujagimių mirties sindromo, ausų uždegimo, alerginių ligų tikimybę.

  Mūsų patarimas šeimoms planuojančioms nėštumą: meskite rūkyti !

  Anonimas

 2. 2

  pritariu,as ir nemanau,kad rukymas turi itakos pastojimui

  ABMamyte

 3. 2

  Siulau mesti rukyti, na bent jau sumazinti cigareciu kieki iki kokiu 2-3 per para. Ir paciai lengviau paliks ir pastosi gal greiciau :) o beto kai pastosi isvis geriau cigareciu atsikratyti, nejau nori, kad tavo mazylis pilve skestu dumu debesyse?
  Tam reikia daug valios ir kantrybes norint mesti rukyti, bet kai turesi leliuka tai kantrybes reikes dar daugiau, taip kad sekmes :)

  Robertele

 4. 1

  http://www.demotyvacijos.lt/naujausi/visi/o-lietuvoje-1579692.html?offset=13

  Ganešas

 5. 1

  na ira kazkokia tikimybe..ir dar daug duoda nepastojimui jei esi ypac liekna

  nade

 6. 1

  Pries pastojant stengtis maziau rukyti turetu ne tik moteris, bet ir vyras, busimas vaikelio tevas.

  Kai kurioms moterims, kurios prieš pastojimą daug rūkė, labai sunku to atsisakyti. Tačiau reikia stengtis palaipsniui mesti šį žalingą įprotį. Jei moteriai staigus rūkymo atsisakymas sukelia įtampą ir didžiulį stresą, to daryti staiga negalima, nes stresas gali labai įtakoti kūdikio vystymuisi. Tačiau kasdien mažinant cigarečių kiekį, įtampa turėtų nuslūgti, bet ilgai nelaukite – pagalvokite, vardan ko tai darote.

  Tiek moters, tiek vyro rūkymas šeimoje gali tapti rimta kliūtimi norint susilaukti vaikų šeimoje, o tėvų rūkymas gali reikšmingai pakenkti vaiko sveikatai. Pasyvus rūkymas nėštumo metu taip pat gali tapti vaisiaus ir jau gimusio vaiko sveikatos sutrikimų priežastimi.

  Yuki

 7. 1

  Na kiek esu skaičiusi ir girdėjusi tai tikrai rūkimas susilpnina pastojimą.....bet jei jus klausinėjat vadinasi jau esat susirūpinusi ir tikrai manau turite tvirtą valią viskam....tikiu, kad įveiksite tą sunkumą, kad mesti rūkyti, kad turėti mažylį, ir sveiką.............Sekmės jums nuoširdžiai linkiu.....

  Jelenaserioga

 8. 1

  sakoma kad tik sveikame kune galima pradet gyvybe.. mes su vyru "isvalyma" darem pries pastojan, na su pirmu, su antru deje zioplai gavosi, bet jeigu planuoji leliuka tad manau pirma turi sveikai gyvent kad vaikutis tikrai butu sveikas

  vejune

 9. 1
 10. 1

  turi visai sveikatai, pastojimui taip pat.

  raima