• 23ats.

  Problema.Mociute gyvenanti kartu per daug buna su vaiku...(placiau viduje)

  Nezinau problema tai ar ne,bet man taip.Mano mama gyvena kartu. kai kalbuosi su vaiku(4menesiai), jinai pastoviai lyg vietoi vaiko atsako,kaip seselis buna salia musu,keiciu pampersia ateina,bendrauju su vaiku ateina,o jai jau palieku vaika trumpam viena iskart atbega prie jo,vis pakalba su vaiku ir vis nesioja ant ranku,pastoviai salia vaiko,tiesiog manau,kad vaikas greiciau ja prades vadint mama,o ne mane,jinai net pati buna susipainioja ir ant anukes pasako dukryte.o mane pavino senele,save su manim painioja. Gal pas jus buvo tokia situacija?Ir kaip jus elgtumetes mano vietoi? Arba jums tai normalu?

  JuljanaKiti klausimaiĮsimintasĮsiminti

Atsakymai

 1. 5

  oj pas mane tokia pat situacija tik tiek kad gyvenu ne su savo tevais o su vyro. stengiasi taip pat buti salia vaiko stebi kiek viena mano zingsni, ka be daryciau kur be nueiciau, jej tik parduotuvei ilgiau uztrunku tai vaiko neziuriu jis man nerupi ir pan,(taip vyrui sako) vienu zodziu pragaras ne gyvenimas, tik va mano mergytei jau 2 metukai, ir kaip saukia mama tai bega uosvene i kambari tipo ja sauke tai tuo metu net kraujas uzverda...

  simute

 2. 4

  nezinau problema tai ar ne, na bet normalu kad tu nori pati rupintis vaiku jei juolab tai pirmas vaikas,gal pasikalbek su mama pasakyk kad maziau demesio vaikui rodytu, nes man ta pati situacija labai nemegstu kai kas nors lenda prie mano vaiko nesioja ir panasiai nes kazkaip pasamonej jau yra susiformave kad cia mano vaikas :) bet kad mociute irgi nori but mociute taip pat suprantama ji juk irgi myli anuka ir nori juo rupintis istikruju tai net nezinau dziaukis kad vaikas apsuptas tiek meiles ir dziaukis kad turi tokia gera mociute su laiku vaikas paaugs manau pats atskirs kur mama kur kas :) kantrybes viskas manau susidelios taip kaip turi buti, as tai kartais neleidziu savo vaiko kitiems nesiot ypatingai uosviams

  alisija

 3. 3

  Yra toks posakis :)
  (žinoma rusų kalboje jis geriau skamba)
  Mylėkit Močiūtės anūkus ,ir jie atkeršys jūsų vaikams :))

  Iš tiesų dažna močiūtė yra isitikinusi , jog tai ji patyrusi nuo iki.., o ne jų šiuolaikiški vaikai .
  Todėl jos nuomuone, ji visada viska daro labai teisingai.(net perdėtai rodydama dėmesį, primygtinai peršant savo "profesionalumą" vaikų auklėjime)
  Būtent dėl to Taip pat "privalo" sergėti kiekvieną mamos "nepatyrusios" žingsnį, nes tik jį gali "nepatyrusią" mama nukreipti tinkama linkme.
  Močiūtės pasamonėje ( vaiko mama ,jai taip pat viso labo tik vaikas,todėl jei nuomonės nebesutampa ,tai "vaikas būtinai tik klįsta" ,Nesvarbu, jei klydo pati močiūtė ,mat ji klaidų "nesugebanti" daryti..
  Iš esmės ,sudėtinga nustatyti ribas močiūtės ir anūko bendravime,kai gyvenate viename bute, bei kaip sakoma visur atviros duris, net ir į jūsų kambario erdvę.(gali įžengti neribojamai),be jokio pakvietimo ,prašymo pagalbos ir t.t
  Vargu ar kas ir toliau pasikeis, nes dar prieš pat vaikelio gimimą reikėjo duot suprast ,kad savo šeimos erdvėje tik jūs sprendžiate kaip tvarkysitės savo erdvėje ,o kitiems be pakvietimo negalima peržengt jūsų gyvenimo slenkasčio ribų.
  Ir pasimatymas su anūkų ,net tame pačiame bute yra tik jūsų valios sprendimas.
  Kadangi nesusikūrėte iš anksto tokio požiūrio kad turite asmeninį privatų gyvenimą.
  To močiūtė nesupras .O ir pasikalbėjimą tą linkme ,gali priimti kaip ižeidimą.
  Bet nesvarbu, kaip supras .Visgi privalote pamėgint pasikalbėti ir paaiškinti ,kad tik jum spręst kada kiek ir su kuom gali bendraut anūkas.

  Anonimas

 4. 3

  Buvo man tokia situacija kaip ir tau, ir labai erzino. Vienu metu buvo net save mama pradejusi vadinti. Netycia issitardavo vaikui, ateik pas mamyte, arba mamyte tau koses isvirs ir pam. Kai isgirdau, mama pati pasimesdavo, turbut pati nepajausdavo kaip pasakydavo. Bet pradejau ja ignoruoti, nebeleisdavau istisai prie vaiko but prilipusiai, ir nuolat kartodavau kad ji kazka maiso, nes as esu vaiko motina, o ji savo jau senai uzauginusi. Manau cia toks trumpalaikis dalykis, nepergyvenk, jos trumpam sugrizta i savo jaunyste ir isivaizduoja kad tai ju vaikas.Suprantu, kad ji nieko blogo nenorodevao, labai myli mazyli, matyt is tos meiles pacios kaip mamos pasijaucia. Tu prie jos akcentuok kad tai tavo vaikas, ne jai asmeniskai, bet su mazyliu kalbedamasi ir pan. Man tai padejo:)

  kvapni_feja

 5. 3

  Nemanau, kad pokalbis ką nors pakeistų, juk mama elgiasi, kaip jai išeina. Reikia tik džiaugtis, kad vaikutis gauna dar daugiau meilės ir rūpesčio iš skirtingų žmonių. O mamos su močiiute tikrai neims painioti.

  marcipana

 6. 3

  tikrai nepakesčiau . suprantu kad močiute gal labai myli ta vaika , kad pati jau negali mažiuko turet, bet visai nesusimasto apie tai kad vaikas turi mama kuri ir rupinasi juo. žodžiu reiketu rimtai pakalbet , nes atrodo kad močiute tiesiog nori pavergt vaika , jį savinasi. čia tikrai negerai.

  IlonaP

 7. 3

  uztai ir gyvenam atskirai nuo savo ar vyro tevu , uosviene toke pat kaip tavo mama nors palieku retai pas ja uztenka , gerai kad kartu negyvenam :) o taui patarciau pasakyt jai viska i akis kad cia tavo vaikas ir tu rupinies juo o ne jos , o jei jai kas nepatiktu issikraustyciau :P

  lover19

 8. 2

  pas mus panasiai, toks vaizdas, kad vaiką pagimdė mociute, o as tik siaip, nes viska reguliuoja, patarineja, nurodo, net i parduotuve pasako kada nueiti, kaip i lauka apsirengti. Sakoma, kad reikia ''negirdet'' ir ''nematyt'' tokiu lindimu, bet man kol kas neiseina ir kenciu , nes ner kitos iseities. Na jei mociute buna su vaiku be moralizavimo, tai tikrai labai nepyksciau, juk ne kiekviena mociute turi kantrybes zaisti

  vinipukas

 9. 2

  man panasi situacija, tik ne mano mama o mano mociute taip daro. ji mane vadina baba o save mama, na jai 80 suprantama kad susipainioja. dabar kai nebegyvenu su ja viskas gerai:)
  manau gera iseitis kraustytis, jei yra galimybiu:) arba tiesiog pasakyk jog butu maziau su leliuku, nes kai per daug pripras prie zmoniu irgi nebegerai, negalesi nei i wc nueiti:)))

  ragana2

 10. 2

  aisku kad nemalonu,bet jei gyvenat kartu nelabai ka pakeisi.Nebent su mama pasikalbek,kad ji per daug rupinasi,gal ji paprasciausia nori tai padeti ir negalvoja kad per daug

  sandi