Atsakymai

 1. 4

  Ačiū mamytėms, radau atsakymą ortopedo:
  Pirmųjų metų O
  Ar išties nieko bloga, jei žengiančių pirmus žingsnius kūdikių kojytės išsilenkusios lanku ir primena raidę O?
  Toks būna bene pirmas mamų klausimas, kai tik praveria gydytojo ortopedo duris. Skubu mamas nuraminti, kad nereikėtų gąsdintis, dažniausiai tai nieko bloga. Vaikai jau gimsta su išlenktomis blauzdytėmis. Taip būna visiems arba 99 proc. vaikų. Reikia žinoti, kad 1–1,5 m. vaikų kojytės būna O formos, 1,5 m. jos išsitiesina, 1,5–2,5 m. virsta X formos, nuo 3 m. vėl ima tiesėti. Tai natūralus procesas.

  vinipukas

 2. 3

  O kojytes ir per riesus gali linkti ... ???? Tai gal jusu vaikui vietoj kojyciu rankytes ??? :) :) :) :) Mamyte, pasiskaityk anatomija, kad sau gedos daugiau neprisidarytum !!!

  Anonimas

 3. 3

  Nors ir mažo svorio mano drugelis, bet kojytės truputį išlinkusios, na ne O ir ne X, kaip rašo, bet išlinkusios.per blauzdas. Pradėjo vaikščioti 10 mėnesių.Ir per sąnariuką pėdutės į išorę iškrypusios, todėl nuo pat pirmų žingsnių svarbu buvo batukai su tvirtu užkulniu ir supinatorium, o dėl išlinkimo -mūsų gydytoja sako,. kad taip būna dažnai ir išaugs, matyt šiek tiek rachitą turėjome, o ortopedė net nustebo, kad klausiu.Sako išaugs, bet ir aš nerimauju - juk mergytė...Parekomendavo jūros druskos vonią ir aš pati pamasažuoju. Ir žuvų taukai iki 2 metų.

  Giedre

 4. 2

  Mums nepakrypo. Kojytės lygios. Gal cia dazniau buna tiems, kas vaikstukuose vaiksto?

  Jorkaile

 5. 2

  na šiaip kojytės neturi pakrypti per niekus, mes jau taip pat stovim po truputį, bet niekas niekur nepakrypo:)))) gal pas tave kažkokie rachito požymiai, pasakyk tai gydytojui:) sėkmės

  pupa34

 6. 2

  Mes dar gerai nevaikštom, tik pasilaikydami už daiktų, bet nepastebiu, kad kas nors keistųsi, nors svorio turim. Tik dar nelabai suprantu, per kur turi krypti kojos? Julanta kaip rašė, tai riešas yra rankos dalis, tai ir nesuprantu, per kur kojos linko, gal kelius lenkė atgal?

  elegancija

 7. 2

  turbut turi omenyje, kad pakrypo per riesus? maniskiai pradejo patys tipenti gana anksti nuo 9 men. bet nebuvo apkunus, tad tokiu problemeliu neturejom. pazistamu sunus buvo storuliukas ir vaikscioti pradejo tik 1m 4 men. bet del svorio per riesus kojytes pradejo linkti i vidu. iki 3 metuku nesiojo basutes su paaukstinta pakulne.

  Julanta

 8. 1

  Mums ne, visada nesiojam ortopedinius batukus

  Yuki

 9. 1

  nepakrypo,viskas normoj,nors ir naudojosi vaikutis vaikstyne

  ruta26

 10. 1

  apziurejau,nepakrypo...tai gal jau nepakryps?

  gintarep