• 14ats.

    Ar įmanoma esant 16metų amžiaus atsiskirti nuo tėvų ,kitaip tariant išvykti gyventi kitur ,gyventi su kitu žmogumi.Būti nepriklausomam nuo tėvų. Jei taip ,tai ko tam reikia,kur reikėtų kreiptis. Dėkoju už atsakymus.

    senokiTeisiniai klausimaiĮsimintasĮsiminti

Atsakymai

  1. 0
  2. 0

    Na. Man dabar 15. Ir nors tikrai labai myliu savo tėvus, noriu bent pabandyti gyventi viena. Apskrirai dauguma suaugusiųjų su kuriais susitinku sako kad esu labai savarankiška ir darbšti. Apie savo padėtį šeimoje tu nepasakojai. Bet net jei ir yra viskas tvarkoje o vis vien nori išvykti, vėliau suprasi kad pas tėvus geriausia.

    Anonimas

  3. 0

    Galiu pasakyt tiek man yra 16 metų gyvenu au mama nu nah gailiosiu kad esu gimęs čia ne mama o aš nežinau pzd ir nereikia rašyti oi tai paauglystė praeis aš blet 7 metus kenčiu kankinimą 2 kartus vos napasikoriau draugai išgelbėjo 1 kartą norėjau nušokt nuo stogo ir t.t tai nu nah niekam nelinkėčiau taip gyvent kaip man....

    Anonimas

  4. 0

    Paauglio teisės:
    Nuo 14 metų,galima jau eti dirbti puse etato,pirmoje pamainoje oficialai ,turint tėvų sutikimą.
    Nuo 16 metų,galima jau savarankiškai rinktis be tėvų sutikimo ar nori dirbti,ar mokytis,ar suderinti abu dalykus.
    Jeigu mokaisi dieniniame skyriuje tėvai privalo išlaikyti pilnai.Nesvarbu ar gyvensi drauge,ar atskirai (jei dirbi ir turi galimybę taip gyvent.Jei vakariniame mokais,tėvai neprivalo išlaikyti.
    Nuo 16 kos metų,už administracinius ir baudžiamuosius nusižengimus finansiškai atsakai pati.
    Tik tuo atveju,jei neturi pajamų,visos nuobaudos išreikalaujamos iš tėvų,jei dar nesuėjo 18ka metų.
    Toliau:
    gali kreiptis į vaikų teissių apsaugos specialistus,jei griežtai atsisakysi grįžt į tėvų namus,apgyvendins vaikų namuose,bet už pragyvenimą iki 18metų tenais,iš tėvų bus išieškomi išlaikimo pinigai.Tuo atveju,kai neatimtos,ar apribotos tėvystės teisės.
    Bet į savo rankas jų negausi.
    bet kuriuo atveju,seima bus itraukta į socialinės rizikos grupę.
    Dar viena galimybė yra,tai pačiai sau susirasti globėja(šeimą),pas ,kurią galėtai apsigyventi.
    Drauge su globėja galite kreiptis į vaikų teisių apsaugos tarnybą,dėl (globėjos savanoriško apsisprendimo ir isipareigojimo ) tave globoti iki pilnametystės.
    Arba be jokio isikišimo valstybinių instancijų, tai galite padaryti tiesiog nuėjus pas notarą ir pasirasiuš isipareigojimo raštą.
    Tokiai sutarčiai kad isigaliotų
    Tu pasirašai iš savo pusės isipareigojimus nepavesti tos šeimos,klausyti ir t.t.
    globėjai apraso savo reikalavimus ir atsakomybę.
    Bet tai,kad tai oficialai ji perimtų teises į tave,būtinai reikia tavo tėvų sutikimo,taip pat oficialiai patvirtinto,jog jie sutinka,kad gyvensi tenais.

    Anonimas