Atsakymai

 1. 4

  Baigiau ikimokyklinį ugdymą,tai tiksliai galiu pasakyti,kad i priėšmokyklinę grupe leidžiami vaikai nuo 5,8metų iki 6,8metų. o į pirmą klase nuo 6,8 iki 7,8 metų amžiaus. Tai va truputį ankščiau vyresnę dukrą leidau į pirmą klasė,dabar truputį gailiuos,nes lietuvių ir matematika prastai sekasi,ko nepasakysi apie kitus dalykus. O kaip mokaisi supranti,kad tokių dalykų jau nekartosi,jau dukrom savo sakysiu,kad tokiu klaidų nedarytų.
  Aišku atsiranda tokiu vaiku,kurie jau ir 4 metų skaito,bet ir vėlgi jū pasitaiko vienas iš1000 vaikų.
  Taip kad neatimame iš vaikų ta vaikystę,ji ir taip yra per trumpa.

  Deimax

 2. 4

  Nelabai suprantu jūsų skubėjimo leisti vaikučius į mokyklą anksčiau. Jeigu dar būtų koks 1-2 mėn. iki 7 m. amžiaus, o čia beveik pusę metų skirtumas. Manau tikrai suspės dar mokykoje parodyti savo žinias. Praktiškai tik darželinukai iš pradžių domisi skaitymu, rašymu, bet kai tai tampa pareiga, greitai nusibosta ir prasideda ašaros:))) Juk tiek mažai tos vaikystės ir taip pas juos yra. Juk kai prasideda mokslai, žaidimai baigiasi. Na, nesuabsoliutinu jau taip visko, bet pačios prisiminkit, kad kai prasidėjo mokykla, tai visą gyvenimą ir mokaisi -vidurinė, aukštoji ir t.t. O kada tada vaikams be rūpesčių belieka žaisti?

  elegancija

 3. 4

  Manau, kad kažin ar priims į mokyklą, nes kartais dar abejojama dėlpriėmimo tų vaikučių, kurie gimę pvz., lapkričio mėn. Be to man atrodo, kad tikrai per anksti dar leisti į mokyklą. Mano berniukas gimęs vasario mėn., tai leidau kai suėjo 7 m. ir 7 mėn. Tikrai neverta skubėti anksčiau leisti. Viena mano kolegė leido savo vaiką nepilnai 7 m. (suėjo lapkričio mėn.), bet gailisi, nes vaikas pirmoje klasėje dar sunkiai sugebėjo susikaupti, o ir mokykla pasitaikė iš stipriųjų, tai ir namų darbų buvo krūvos, abu tėvai kartu su vaiku ruošdavo. Na, dar priklauso ir nuo pačio vaiko, yra kurie jau 6 m. skaito, beveik rašo ar kitaip yra pasirengę į mokyklą. Kartais dar ir darželio auklėtojos pataria, leisti vaiką į mokyklą, ar da palaukti.

  elegancija

 4. 3

  O as savo dukra leidau i mokykla nuo 6 metu,jai vasari suejo 6 metukai ir rudeni jau zingsniavome i pirma klase.Nes maciau kad ji jau pasiruosus lankyti mokykla,netgi darzelio aukletojos man sake,kad jai reikia i mokykla kadangi jai reikia tobuleti,ji jau nezaide su grupes vaikais o vis su knyga vaiksciojo pas aukletojas ir bande skaityti.Skaiciuoti iki 10 taip pat mokejo jau darzelyje,prideti atimti.O dabar klaseje viena is gabiausiu,nors beveik jauniausia,bet kiekvienais metais isrenkama klases seniune.Tai manau kad ne per anksti leidau i mokykla,reikia atsizvelgt i vaiko sugebejimus.

  Sagute

 5. 3

  maniskiai sausy sueis 6 metukai kita rugsejy zadu leisti ja y mokykla ar ja priims?

  jovita24

 6. 3

  maniskis pradejo pirma klase lankyti neturedamas 7metu,bet isejo anksciau nes toks buvo istatymas jog visi 2000m.gimusieji vaikai privalo pradeti lankyti pirmaja klase....Bet as ir nesigailiu,nes jis anksti ismoko ir skaityti ir skaiciuoti :) tad mokykloje jam nera sunku :) mes jau busimieji treciokai ;)

  Anonimas

 7. 2

  Lijana, labai sudominai, gal gali papasakoti apie mokymosi sistemą Airijoje? Suprantu, tai ale darželis "su pamokomis", o normali mokykla vis tiek nuo kokių 7 m. O kaip, jeigu vaikelis nelanko darželio? Ar privaloma nuo 4 m. leisti į "mokyklėlę"?

  elegancija

 8. 2

  as leidau dukra i mokykla 7metu 5men. ir net nesvarsciau galimybes leisti, anksciau.nes as lygiai tokios pat nuomones kaip elegancija, deimax, suspes, bus visas gyvenimas mokslai, o vaikystes jau nebus, tegu pasidziaugia kol gali:))).o cia kad vaikutis moka skaityti, ir rasyti, nieko nereiskia, kad jis jau pasiruoses i mokykla.mano nuo 5metu skaite, skaiciuoti mokejo:) bet vienas dalykas, darzelyje buti, ir viska moketi, ir kitas dalykas, rimtai mokintis mokykloje, kur nera jau zaidimu, o rimtas darbas.tada ir prasideda, vaikas pavargsta nes dar yra per mazas tam, ir mokslai nukencia.todel mano aptariams neskubeti, ir tikria neleisti anksciau laiko i mokykla.nes tik 1is 100anksciau isleistas i mokykla pasiekia geru rezultatu:)

  ievutek

 9. 2

  mano sūnus eis kai jam bus 7 m ir 3 mėn, manau dar spės užaugt, tegu dar metus patinginiauja :)

  vilmazak

 10. 2

  na cia yra kaip yra as pasirengusi jau leisti nuo kito rugsejo tai jai bus 6.7 metuku

  jovita24