• 11ats.

    Informacija kaip kovoti su atsiradusiomis strijomis ir kaip jų išvengti.

    Egzistuoja trys strijų tipai:
    Atrofinės;
    Steroidinės;
    Strijos atsiradusios po nėštumo;
    Dėl strijų atsiradimo ar jų šalinimo gali padėti dermatologas arba kineziterapeutas, kurio viena iš daugelio gydymo poveikio priemonių yra masažas kuris yra itin veiksmingas veikiant strijas.
    Kodėl atsiranda strijos?
    Strijos atsiranda dėl įvairiausių priežasčių. Pasitaiko kad net paauglių tarpe vyrauja daugiau/ mažiau pažeistos odos plotų ir net nepriklausomai nuo lyties. Tokio pobūdžio odos pažeidimai dažnais atvejais pasitaiko daugumai nėščių moterų, dar dažniau vėlesniais nėštumo mėnesiais. Strijos atsiranda vidinėse šlaunų, krūtų, apatinėje pilvo dalyje, klubų srityse.
    Ar strijas galima panaikinti?
    Visiškai strijos nepanaikinamos. Šiuo metu didelis dėmesys yra kreipiamas į ankstyvas strijų gydymo intervencijas. Didžiausias gydymo efektas pasiekiamas strijoms tik pasirodžius, tuo metu efektinga audinių mobilizacija, lazerio terapija, kremų poveikis. Būtent šis momentas pats svarbiausias.
    Strijų naikinimo būdai:
    Tepimas specialiais tepalais/ kremais,
    Lazerinis gydymas (lazerio terapija),
    Endermologija (gydymas limfodrenažiniu masažu),
    Mezoterapija,
    Masažas ir manualinės technikos,
    Masažas naudojant specialiasias priemones.
    Strijų išvengiamumas
    Visuomenėje sklando daug įvairių gandų apie strijų išvengiamumo būdus. Vieni teigia, kad jų neįmanoma išvengti, kiti mano priešingai, dar kiti sako, kad viską galima nurašyti genetikai ir genetiškai nulemtam polinkiui atsirasti strijoms. Kosmetikos firmos jau išmoko atskirti kosmetiką ir protingą kosmetiką. Vieni preparatai visai niekaip nepaveikia, kiti duoda daug teigiamesnį efektą. Visiems aukščiau minėtiems teiginiams suteikiama pernelyg daug kategoriškumo. Ką daryti? Jei nenorime, kad strijos atsirastų vadinasi rūpinkimės jų profilaktika ir naudokime protingą kosmetiką, kuri suteikia odai stangrumo ir elastingumo, kuri drėkina ir maitina, vartokime teisingus maisto produktus (čia tinka taisyklė, kas per daug tas nesveika). Dauguma žino, kad jei strijų nebuvo, tai jos turi butinai pasirodyti nėštumo metu. Jei tam ruošimės, strijos atsiras negausiai arba visai neatsiras. Vėlesniais nėštumo mėnesiais, Jūsų partneris turėtų kiekvieną vakarą prieš miegą švelniais judesiais įtrinti pilvą šlaunis, sėdmenis kremu. Tai didins odos elastingumą ir tarpusavio kontaktą.
    Strijų profilaktika
    Reikia vengti greito svorio prieugio bei kritimo. Jeigu vyksta staigesni svorio kitimai, reikia kreiptis į medikus dėl šio klausimo. Svorio metimui galite kreiptis į kineziterapeutą, šis judesio specialistas pritaikys tik Jums skirtą terapiją ir nereikės baimintis dėl strijų. Kineziterapeutas gali skirti ir masažo procedūras siekiant padidinti odos elastingumą.


    Klausimas toks: ar yra tokių, kurios išvengėte strijų nėštumo metu, gal yra mamyčių, kurios ėjo į masažus ir ar tie masažai padėjo? Pasidalinkit savo paslaptimis kaip išvengėte jų. Manau daugeliui besilaukiančiųjų ir planuojančiųjų pastoti tai aktualu :)

    lydekaiteMoters sveikataĮsimintasĮsiminti

Atsakymai

  1. 1