• 25ats.

  Jehovos liudytojai

  Sveiki,
  Domina jūsų nuomonė, kaip manot ar Jehovos liudytojai - relgija ar sekta?


  p.s. savo atsakymą pagrįskit, ne vien atsakydamos sekta. (tiesiog duokit pavyzdžių kodėl taip manot, arba jei manot kad tai yra tikrasis tikėjimas irgi kodėl taip manot.

  MercifulReligijaĮsimintasĮsiminti

Atsakymai

 1. 0

  Esu savo pasisakymais tikras, nes pats buvau ju sueigose, daug bendravau su ju vyresniaisiais. Be to mano giminėje yra liudytojų. Kas idomiausia, kad paėmus klasikinius sektos apibudinimus (kas būdinga sektom) tai 95 proc atitinka. Pas juos vienas teigiamas bruozas tas ,kad nėra rikliavų (kažkada labai senai buvo), bet jei salėje aukų dėžutėse bus nepakankamai surinkta, tai praneš per savo sueigas. Žurnaluose daznai mini apie aukojimo būdus: palikimas, draudimas, kas mėnesinis indelis. Labai dažnai jų žurnaluose apršo kaip mazamečiai vaikai aukoja savo santaupas. Taip daromas pastovus ,bet neįkyrus spaudimas. grištai nedraus ka tau daryti laisvalaikiu, bet pastoviai kritikuos (ypač nepalankiai vertina aukštaji issilavinimą- Dievui to nereikia), aiškins, kad tau reikia dievui atsiduoti ir tapti visalaikiu ar pagalbiniu skelbeju (nemokamai vaikscioti po namus ir platinti zurnalus, kviesti i sueigas). Gerai isvystyta skundimo sistema. Skusdamas ,,gelbeji" broli. Daug kas jei ka daro netinkamo vyresniesiems tai slepia, ar prašo kitiems nepasakoti. Tapdamas liudytoju automatiškai tampi pajuokos objektu tiek mokykloje tiek darbe. Mat jie nesvencia jokiu svenčių ir gimtadienių. Draudžiama net atsistoti pagerbti mirusį tylos minute, ar skambant himnui.Patys vyresnieji sventes pasidaro (su alkoholiu) tik labai siaurame rate, paprasti to net nezino). Siaip JAV tai viena is maziausiai isimokslinusiu religiju (lyginant aukštojo išsilavinimo lygį). Paprastai is lietuvoje esanciu vyresniuju (net iš misijonieriu) retas kuris turi gerą išsilavinimą. Pagal juos ,, Sargybos bokšto" studijavimas ir yra aukštasis. Kalbėtis su jais yra sunku, nes visada kalbasi iš karto dviese (vienas kita kontroliuoja ,kad ko nepasakytu netaip). Isitikine,kad žino visus atsakymus ir jie yra teisus.
  Dar jei domina tai jų augimas per paskutininius metus labai sulietėjo, beveik nulis nauju narių. (labai nemažai išeina). P.S Gal domina kažkas konkrečiau? klausk.

  Anonimas

 2. 0

  aalina,

  Rašydama, kad Jehovos liudytojai netiki Jėzumi ir nelaiko sektinu pavyzdžiu skleidi netikrą informaciją ir įteigi ją kitiems..
  Man įdomu, iš kur žmonės ištraukia tokių dalykų nesąmoningų ir apie tai rašo, nors taip visiškai nėra.

  Merciful

 3. 0

  anonimas, ar esi pati tuo įsitikinęs (-usi) ką apie šią religiją rašai ?

  Merciful

 4. 0

  vienareiksmiskai sekta,yra daugybe sektos pozymiu,tokiu kaip nutraukiami rysiai su istorine krikscionybe,radikalus tikejimas(taciau isavo dieva),isskirtinumas(jie priskiria savo tikejima prie vienintelio teisingo,o save prie isrinktuju),antiekumeniskumas(atmeta bet kokia galimybe bendrauti su kitomis baznyciomis ir tikejimo atstovais).Nuvertinamas Jėzus ir jo darbai.Sureikšminami antraeiliai dalykai. Greta centrinių tikėjimo elementų ypač pabrėžiami antraeiliai, tokie kaip krikštas, pamaldos, tarnystės, drabužiai, muzika, dešimtinės davimas ir kt. Jie dažnai tampa sektų "vizitine kortele".jehovos tikejime abejoja isganymu,jokia kritika nera priimama,turi dominuojancius vadovus,kurie neretai yra sudievinami.taigi sitie pozymiai tinka visoms sektoms,o kas pazista bent kiek jehovistu,supras kad absoliuciai atitinka siuos paozymius.remiausi saltiniu ''lietuvos studentu krikscioniu bendrija'' http://www.lksb.lt/straipsniai/straipsnis-107.htm

  aalina

 5. 0

  man tai tiesiog sekta, kurie vilioja, ytraukia zmogu, to pasekoje zmogelis uzraso savo turtus jiems, ne karta teko matyti kaip yra viliojami senyvo amziaus zmogeliai, mano seneli ir jau viliojo, bet turiu "kruta" mociute kuri atmuse greitai tas bobeles.

  Lulu