• 17ats.

  Ka darytumet, jei jusu vaikas nusikalstu? Kokia reakcija ir tolimesni veiksmai?

  Pasiskaiciu daugumos mamu nuomones apie mirties bausmes pasisakyma, iskilo man klausimas.
  Jei jusu vaikas ka nors negero, nusikalstamo padarytu, kaip pvz, vairuodamas masina isgeres, partrenkes ir pabeges, ar sumuses drauga, nepazistama, apiplestu ir t.t.... Kokia jusu reakcija, ka darytumet?
  Speju dauguma darytu viska, kad kuo maziau jusu vaikas nukentetu, trauktumet is kalejimo, gal papirkinetumet teisesauga ir pan, kad tik isvengt atsakomybes ir bausmes...
  Kas, kaip zinia, ir blogina padeti.... Paziurekit, kas visuomenej darosi - pamato vairuojant girta kaimyna, tai negi paskambins policijai? gi bus skundikas! Pamate mustynes mieste, tai gi ne mao reikalas ir t.t ir t.t.
  Mano manymu, kad reik visiems pradet pradziai nuo saves ir savo aplinkos keistis ir kazka darytm kad butu kuo maziau nelaimiu ir nusikaltimu.

  reda83AktualijosĮsimintasĮsiminti

Atsakymai

 1. 3

  Mirties bausmė turėtų būti,tokiems kaip pedofilai,recidivystai,žiaurių nužudymų atveju be jokios priežasties.
  Tos kur supjaustė merginą,aš iš viso joms nupjaučiau rankas ir kojas tegul gyvena visuomenėje.

  Anonimas

 2. 2

  uz kiekviena veiksma vienokiu ar kitokiu budu ateina atpildas, kartais net neadekvatus padarytam nusikaltimui, taigi pasistengciau kad vaikas tai kiek imanoma anksciau suvoktu ir atitinkamai elgtusi

  raima

 3. 2

  jei mano vaikas suktu klystkeliais visu pirma kaltinciau save, ir tikrai nesudrebetu ranka paciai jam galva nusukti,jei kam padarytu neisgydomu kanciu.
  As vadovaujuos tokiu poziuriu.
  Pvz: tegul mano dukte tampa kokia narkomane-prostitute-vagilka-valkata ir dar blogiau zmogzude (tas pats ir berniuko atzvilgiu).
  Tai man jau geriau kad savo vaika rastau kapuose,ir zinociau,kad cia rasiu viesada vietoje ir ramybeje,nei darant nusikaltimus. Amen.
  Ateiciau,apverkciau,nubraukciau asara.. ir palegvetu ne tik man..

  Anonimas

 4. 2

  As nebandyciau traukt savo vaiko, nebandyciau papirkinet teiseju ir kitu pareigunu. Tikrai zinau, jog noreciau, kad jis sulaukt tokios bausmes, kokia galiotu pagal esamus istatymus.
  Bet nuo jo nenusigrezciau.

  Vita_321

 5. 2

  Manau tevai dar vaikysteje gali pamatyt kur yra linkes ju vaikas... Manau kazkur patys tevai paklydo, kad vaikas eina kazko zudyt, kazko prievartaut.. Nes neiskiepijo jo, kad tai nenormalu,kad tai ne zmoniska..
  Tikiu,kad tiems tevams ne tik, kad geda bet ir skaudu pries tokius savo vaikus... Bet juk vaikai tevu atsipndys, ar ne taip ? Kodel didziuojamasi, kai vaikai pasiekia kazko auksciau, tampa gerbiamo visuomenes, ir tada sakoma oj va tevu atsipndys... O kodel kai vaikai patampa zudikais, begama nuo to, purtomasi oj mes nekalti ... kaip gi ne.. Gal tas vaikas buvo engiamas, skriaudziamas, ir uzaugo pilnas pykcio ir pagiezos, todel ir skriaudzia pats kitus..
  s visu jegu stengsiuos savo sunu aukleti tinkamai, net bijau pagalvot kas butu jei jis paklystu, skaudetu man, kaip motinai begalo, bet stengsiuos, kad jis eitu doru keliu, ir musu seimai nereiektu to patirti .. Manau visos mamos savus vaikus palaikytu.. Bet reikia ziuret, kaip ta vaika aukleji...

  SantaSantute

 6. 1
 7. 1

  reikia ugdyti graziu pavydziu, myleti vaika, aiskinti apie blogus dalykus, tada tikrai nereiks nervuotis del nusikaltimu, manau nusikaltimus daro tie, kurie auga nemylimi, nereikalingi. o ka daryciau, tai kiekviena normali mama skubetu padeti, nenurasytu juk vaiko kaip nereikalingo, bet labiausiai tai kalciau i galva kas yra blogis, mokyciau nuo mazens gerbti zmones, o net tik galvoti apie save, dabar juk mazi jau mokomi paimti svetimus daiktus, mustis, zeminti tevus, metyti i galvas akmenis, tevai net matydami smurtaujanti vaika nieko nesako, tai kas is tokiu vaiku isaugs?

  vinipukas

 8. 1

  Manau, kad traukčiau iš bėdos kaip galiu ir kiek galiu. Nebent tai būtų toks nusikaltimas, kuris stipriai pakeistų jausmus sūnui (pvz. tyčinė artimojo žmogžudystė), arba jei prieš nusikaltimą būčiau jau kentėjusi sūnaus fizinį ir psichologinį smurtą, tai tuomet, nemanau, kad labai gelbėčiau nuo teisėsaugos, nors vistiek manyčiau, kad mirties bausmė sūnui - per griežta. Nepažįstamų sunkių nusikaltėlių negaila. Natūralu. Tokie jau instinktai: saugot ir gint save ir savus, ir naikint grėsmę.

  Anonimas

 9. 1

  net neisivaizduoju,manau kad to nenutiks,bet kaip ir kieikviena mama savo vaika uzstotu

  mamulyte

 10. 1

  Iš tiesų sunkus klausimas. Kol nepatyriau sunku man ir atsakyti. Šiuo metu norėčiau, kad kuo mažiau nukentėtų mano artimas, tarsi norėčiau prisiimti didžiąją dalį atsakomybės už jį ir jo kaltės po laiko. Bet nežinau kaip būtų realiai... gal žiūrint ką padarė ir kokio lygio. Manau ar taip ar taip tik save laikyčiau kalta, jeigu mano vaikas pakliūtų į tokią situaciją. Vis dėl to tėvai kloja pamatus vaikams nuo pat gimimo. Tėvai augina, auklėja, skiepija vertybes, savo nuomonės tvirtumą, net nuo tėvų priklauso kokio tipo draugus vaikas rinksis bendrauti, ką valgys, kaip valgys, kaip šnekės, kaip elgsis stresinėje situacijose ir t.t. t.t.. Visi klysta, bet mamos pareiga pastebėti ir sustabdyti savo vaiką einant klaidingu keliu. Čia galbūt pasvarstymai apie nepilnamečius. O pilnamečiai turėtų ja uturėti suformavę vertybes, mąstymą, įgūdžius kaip elgtis tam tikrose situacijose. O tai viskas vėlgi priklauso kaip nuo vaikystės vaikas buvo auklėjamas, kaip su juo buvo bendraujama, kalbama, elgiamasi. Žodžiu čia diskusijų diskusija. Kol neturėjau tokios situacijos sunku pakomentuoti, čia iš tos serijos kas būtų jeigu būtų..

  lydekaite