• 228ats.

  Sveikos. Esu sio forumo nare,taciau siuo klausimu noriu likti tiesiog anonimu. klausimas patyrusioms smurta nuo vyro ar siaip turincioms patarimu.

  visur sakoma siais laikais, nekentekite moterys, garsiai sakykite sulauksite pagalbos, atsitiko taip jau kaip atsitiko, taciau nezinau nei kur kreiptis nei kur sulaukti tos realios pagalbos isliekant gyvai.
  Vyras kele ranka nuo pat pirmu vedybinio gyvenimo dienu, bet vis pateisindavau, nes susipykdavom tai po baliaus tai seip susigincyja, vis galvodavau, kad tikrasis smurtas kai ateina nei is sio nei is to ir pradeda dauzytis. Tai tesiasi 7 metai, kyla gincas del abieju ir ziurek jau su melynem vaikstau, taciau ant veido vos viena kita, nes jis dauzo i galva kur plaukai, jis smaugia, tampo uz plauku.
  Buna kad atsikeli su keliom melynem ir smaugimo zymem ir lupom kruvinom, zadu kur tai kreiptis, bet sustoju- kur? rasyti pareiskima policijai? kas is to, kai suzinos kad ant jo apreiskimas gi tikrai pasmaugs galutinai, taip metai is metu.
  Sakysit kodel nekvieciu policijos,- todel kad kai pradeda dauzyt atema telf, jei nespeja atimti- vejasi visur, niekur nepabegsi.
  Esminis dalykas, kad kol jam neuzeina tie priepoliai agrresijos gyvenam kazkaip, tvarkosi nieko negali sakyti, taciau prie barnio bet kokio prasideda.. vaikam ypac vyresniam jau nervai ivaryti,- daznai mato dauzoma motina, klykia rekia, net sulaukia pacio tevo grasinimo ( karta net peiliu grasino) mazasis irgi zviegia, bet buna ismestas i kita kambari, baisu kas darosi.
  Paskutiniu met matyt visai pavaziavo stogas manajam, uzeina pats kabinejasi, kad "nieko neveikiu", blogas mano darbas, na burba provokuoja mane kol as pradedu kazka atgal sakyt, o tada jau antras toks kartas sulaukiu realiu grasinimu tiesiai prie ausies nesulaukti ryto, viena karta taip kai dauze prie vaiku, vaikas kadangi nepaleido manes, tai man buvo pasakyta tyliai palauk kol uzmigs vaikai ir atsisveikink. Jam dzin, jis tuos vaikus vadina nevekslom, durniais ir kt. pilnai tikiu kad galetu mane pasmaugti ir kazi kaip dar su vaikais butu...
  paskutinio barnio metu kai jis mane visaip provokavo ir enge jis stovejo man uz nugaros, laikydamas rankas ant peciu, ir tik kazka jam pasakai smaugia kol akyse pazaliuoja, jau tamsu darosi ir atleidzia, ir taip keleta kartu kol apsimetu kad miegu net nemoku paaiskint tada palieka, bet su grasinimais...
  ar bijau?- ne. Bijau del vaiku tik, negaliu pagalvoti kad manieji gali likti be mamos.
  Kodel nesiskiriu,- juk uzmus.
  Artimiesiems esu sakiusi, bet nesureaguoja, mano kad tai laikinos problemos, kad kalti abudu del gincu ir teisina ji kad nenusivaldo.Taip yra todel kad niekam ne karto nesirodziau su melynem, geda kazkaip, geda parodyt nes atrodo kad visi ziures su gailesciu o pagalbos tai tikrai nesulauksi.
  Iseiti kur giminiu jokiu nera, esu priversta gyventi sia diena ir tiketis kad jam neuzeis priepolis.
  Yra net bandes prievartaut.
  dabar galeciau eiti ir rasyti policijai pareiskima, bet jis juk grys namo po darbo, kas tada man bus. parasykit kanors kazka, jei ka atrasysiu papildysiu.

  anonimas27SantykiaiĮsimintasĮsiminti

Atsakymai

 1. 4

  dar čia pasiskaitykite. Rašo, kad užtrikrina saugumą, kažkur gal iškeldins, tačiau vis tik bus susisiekta su policija. Jūs galėtumėte parašyti pareiškimą jau kitur gyvendama. http://www.bukstipri.lt/lt/kur-kreiptis

  Taip pat pradėkite vesti dienoraštį kokį tai, fotografuokite melynes, gal net pavyktų paslapčia nufilmuoti incidentą. Tai būtų puikus įrodymas, tesime nekiltų net ginčų kad jis kaltas (nes vyras gali dar teisintis, kad gal pykčio priepuoliai, gal buvo susikrimtęs ir pan, tai gali ir bausmę apmažinti). Taip pat tuo pačiu metu galite ir skirtis, pateikdama įrodymus, kad buvote mušama. Tada skirtumėtės en bendru sutarimu, o dėl vyro kaltės. Galima iš jo prisiteisti kompensaciją, o pats galbūt pora metelių kalėjime pasėdėt, gal baudą susimokėt ir kardomąsias priemones ir t.t. Taip pat galite tesimo nutarimu padaryti, kad vyras nesiartintų prie jūsų ir jūsų vaikų per šimtą metrų. Jei jis prisiartins, drąsiai galite kviesti policiją, kad ir ką padarytų vis tiek bus sulaikytas, nes bus kardomosios priemonės paskirtos kaip pvz atsižymėti, būti namuose nuo 22.00, neišskristi iš šalies ir t.t na nebent jis pradėtų slapstytis, bet jei darbą turi, gimines ir pan tai kur jau jis pasislėps ;)

  lydekaite

 2. 4

  Skaitau ir negaliu patikėti, kad taip gali būti. Norisi jums padėti kažkaip, nes tai nenormalu! Pilnai suprantu, kad dar ir baisu pradėti gyvenimą iš naujo be jo, vis tik ne vienas mėnuo pažįstami, pripratę, bendri vaikai, bet brangioji tik ta pati pradžia sunkiausia, o paskui viskas nurimsta, įsivažiuoja ir pradedi mėgautis gyvenimu..
  Situacija tikrai baisi, na nekentėkit, juolab vaikų nekankinkit ir psichologiškai nežlugdykit. Tai yra baisu matyti kaip tavo vienintelę mamą muša šitaip.. tai yra košmaras vaikų akyse! O ką kalbėti apie jūsų sugniuždymą.. Jūsų vyro negaliu pateisinti, Net kalinių niekas nemuša, nes jie gali pasiskųst, draudžia įstatymas, o čia vyras jus talžo tai lai eina susirast savo kategorijos priešininka ir provokuoja, pažiūrėčiau kaip jis tai darytų!

  Dabar pagalba BŪTINA jums, jeigu nuspręsite tikrai viską užbaigti galutinai tai ir darykite, jokiu būdu negrįžkite.. Paskaitykite:
  http://www.netylek.lt/konkretus_zingsniai_kenciancioms

  čia viskas aprašyta kas kaip. Susisiekite su tais žmonėmis, papasakokite viską, pasakykite, kad bijote ir paprašykite pagalvos tuoj pat išvažiuoti kol jis darbe.. galų gale jeigu ir nedarbe jis būtų kai atvažiuos tie žmonės paimti jūsų tikrai manau jau nepuls svetimų žmonių ar jūsų prie svetimų žmonių. Pasiryžkite, nes tai tikrai niekada gyvenime nesibaigs. Vyras gi įsitikinęs, kad jūs nesiskųsite, nes tiek laiko tylite.. jis drąsus, nes jūs nieko nedarote, o tik "vaidinate" auką. Jūs tikrai kaip bokso kriaušė - niekuo negalite apsiginti. Taip yra nenormalu. Kaip sakant geriau jau jokio vyro nei bet koks!
  Laikykitės, jūsų istorija tikrai privertė susimąstyt.. jei tik nuspręsite viską užbaigti, sėkmės, tai būtų pradžia naujo geresnio gyvenimo tiek jums, tiek vaikams!

  lydekaite

 3. 3

  skaitau, net asaros kaupiasi, siurpuliai laksto po kuna, ka moterys turi iskenteti..... jei mano situacija tokia butu, as ciupciau po ranka viska kas papuola, trenkciau, besciau ir bekciau. rekciau, kad kiti kviestu policija, nes pati buciau dideliame soke. vaikai? o ka vaikai... kai mane mustu, dauzytu, kai zinociau kad 50x50 ar liksiu gyva, ginciausi 100 procentu. viestiek namuose daiktu yra, trenki viena karta is vieno daikto, antra karta is kito ir begi kazkur kviesto policija. jau tada niekas nebebutu svarbu.

  kitas dalykas, rasykite pareiskimus, skirybom paduokite, jei bandys ka daryti, kaip ir sakiau ginkities, vistiek ginybos atveju jus nebutumete griestai baudziama. kad greiciau ji nuteistu, rinkite irodymus, irasykite pokalbius, isirasykite zinutes, apdukcijas issiimkite po kiekvieno musimo, eikite ir verkite i policija, kad bijote gyventi.

  pirma didziausia zingsni darykite, kaip "atsikratyti" to vyro.. o tada jau zinoma jums ir psichologu ir kazkokios pagalbos atsistoti ant koju prireiks.

  as linkiu tik sekmes, nepasiduokite, jis mato, kad jus tylite, jis mato, kad nusileidziate todel tai ir elgiasi, o jei viena karta apsiginsite, antra karta, kreipsities i policija su irodymais, tikrai manau butu viskas nors kiek kitaip.
  tad linkiu tik sekmes ir nepaluzti.

  tikmama

 4. 3

  yra u variantai : arba kazka daryti, arba nedaryti nieko. jus kaip matau renkates antraji. kodel? na cia tikriausiai jus tik ir zinote. labiausiai gaila vaiku, jie jau traumuoti ir neaisku kaip pasisuks ju gyvenimas ateityje, gali buti kad bus tokie pat kaip tevas.

  tiesa sakant nelabai uzjauciu moteris, patiriancias smurta, ypac jei jos turi vaiku, darba, galimybiu... taciau vis tiek "myli" smurtautoja.

  arcita

 5. 3

  Ir as si kart pabusiu anonimu.turbut jus geriausiai suprast tas, kas patyres kazka panasaus.labai trumpai-mano tetis isgeriantis ir smurtaujantis.visa seima visa gyvenima skriaude, ypac mama.uzsikaisdavi virduli ir eidavos mamos nuplikinti, kiso galva i unitaza ir skandino, kaitino lygintuva ir vel prie manos.paskutinis atvejis kai mamai norejo isdurti akis, brolis apgyne.susimuse su juo.manot nevyksta tokie dalykai?ir dar kaip! Niekas nepatiketu, nes mano tevai versle sukasi.mama direktore, tetis pas ja dirba. Kas liecia versla ir pinigus jie vienas nuo kito priklausomi.mama niekaip negali nuo jo pabegti-grasinimu kruva.zodziu tai tesiasi ir tesis.as jau isejau is tu namu ir duodu mamai patarimus o ji vis lieka ten pat.
  Jusu vaikai mazi, as zinau ka jir isgyvena.tai yra siaubinga.nelaukit, bekit greiciau kuo tokio.vaikai kada nors jums padekos.yra nakvynes namai, moteru kriziu centras.susiraskit nr-skambinkit, darykit kazka

  Anonimas

 6. 3

  Jeigu jūsų namai, tai policija pilną teisę turi uždrausti lankytis tuose namuose. Jeigu tikateina, beldžiasi į duris, kviečiat policiją. Visi tie pareiškimai ir būtų įrodymas, kad jus muša, nes viskas bus užfiksuota policijos, todėl skiriantis tai didelis pliusas įrodant, kad dėl jo kaltės skiriatės..
  TIkrai, nueikite pas psichologą, nelaikykite savy tiek daug neigiamų emocijų, kažkam gi turite išsipasakoti ir sulaukti atsako normalaus atgal. Ir visų pirma turite pripažinti sau, kad tai vyksta jūsų šeimoje. Pirmas žingsnis geresnio gyvenimo link būtų paviešinti viską, netylėti, nekėsti tyliai.. na pripažinkit, jūs taip gyvenate ir gyvensite toliau.. na tai kas kad tai būtų ne kiekvieną dieną, tai ne pasiteisinimai.. to iš viso negali būti. Už gyvūnų tokį kankinimą dar ir kaip policiją sureaguotų!
  Suprantu, sunku kažką keisti, nusistovėjęs gyvenimas, bet jau matau tipinę situaciją kai moteris kenčia tyliai ir nieko nekeičia, nes bijo ateities kaip jai vienai seksis, kaip čia ir nuo ko pradėt viską.. bet jei nepradėsit tai ir gyvensite toliau.. pripažinkit, kad tai vyksta jūsų šeimoje ir kai nebijosite apie tai kalbėti su kitais tuomet viskas ims spręstis.. galvojate kaimynai nežino kas vyksta? Na nebent vienkiemyje gyvenate kur per šimtą metrų nė dvasios.. bet kaimynai gi tikrai turėtų įtart kas vyksta, jei langai atidaryti - girdisi puikiausiai.. jūs pati negalite pripažinti ir bijote kas bus tada kai žengsit pirmą žingsnį, nes tada kelio atgal kaip ir nebus.. priimsit vėl - užtalžys kad maža nepasirodys, nes tai eilinis bus įrodymas, kad jūs be jo gyvent negalite bet kuriomis sąlygomis.
  Iš tiesų policija tikrai gali jį iškraustyti ir uždrausti ten lankytis. Tereikia į policiją kreiptis. Juolab jis net neregistruotas tame name, manau tai gan lengva bus padaryti. Ir tikrai jaučiasi jūsų tekste nusivylimas net savimi.. Na kaip galima kaltint save už tai, kad jus talžo. Kad ir iššaukiat konfliktą, tebūnie jūs pradedat bet ar reikia muštis??? rizikuot vaikų ir jūsų gyvybėmis kelyje? Kaip manot? ar tai bet kuriuo atveju yra pateisinamas elgesys? Na gerai, galų gale būkit ir neištikima tam vyrui, bet talžyti ir tokį psichologinį terorą naudoti... na nežinau tikrai čia jau jo psichikos sutrikimai daro savo ir tai tikrai nepateisinimas jo elgesiui!
  Aš jus kurstau ir kurstysiu toliau, kad paimtumėt ir nutrauktumėt tai su visam. Na ir kas kad kol nesipykstat gan gerai gyvenat.. tai nėra pateisinimas kad jūsų vyras vis dėl to yra gal visai neblogas. Jis blogas ir kai pati suprasit tada ims viskas keistis. Pagalvokite ar su tuo žmogumi toliau gyvensite? Kaip? juk tie išpuoliai tai kartosis. Negi jūs lauksite kokių skaudesnių pasekmių pvz smegenų sukrėtimas, vieną kartą gal net ir pasmauks? Apie vaikus jau net nešneku ką jiems reikia išgyventi tokiu momentu.. ir jūsų vyras juokingai šneka, kad juk ne kievkieną dieną taip būna ir kad kiekvienoj šeimoj taip. Anaiptol ne kiekvienoj šeimoj ir vaikai visa tai prisimins visą gyvenimą. Mano mama dar ir dabar papasakoja kaip jos mamą tėtis už plaukų tampė vieną kartą, kaip rinko jos plaukus.. o kiek metų praėjo!! Tokiems vaikams depresijos gali būti, kiti emociniai sutrikimai.. tikrai be pasekmių vaiko psichikoje jūs neapsieisite. Su vaikais ar pašnekate kas tai buvo? Kodėl tai buvo? ar aiškinate vaikams, kad tai nedera elgtis? kaip manot ar jiems toks gyvenimo modelis nesugriaus jų šeimyninių gyvenimų? Jie mokosi spręsti konfliktus iš tėvų, o kaip sprendžiami pas jus tie konfliktai? daužymaisi.. manot jie matyt to niekad nepadarys? Abu tėvai jau dabar stumia vaikus į nesėkmingas santuokas, nelaimingus jausmus.
  Kai suprasite, kad pas jus tai tikrai vyksta ir kai nesigėdysite apie tai pasakyti kažkam tuomet imkit ir paskambinkit kokiu tai numeriu kur daviau, išgirskit ką sako kiti, ką siūlo. Nueikit pas psichologą ir imkit tvarkyti savo gyvenimą teisinga linkme. Nes jūsų vyras tikrai nepasikeis, tai reiškia ir gyvenimas liks toks pat. Gal gausit, o gal ne..

  lydekaite

 7. 3

  po kekvieno musimo isijimkit apdukcija, ten viska surasys kad buvo musta ir t.t

  bambaliukas

 8. 2

  Siaubingu tokiu dalyku visur pilna, tik daug kas viesai nepasakoja. Skaitau ir galvoju, ka cia protingai patarti.. Bet isivaizdavus save Jusu vietoje, pagalvojau, kad as ir nezinociau nuo ko pradeti, kur kreiptis. Greiciausiai taip pat bijociau rasyti policijai pareiskimus, nes jauciu neisvengiamai kaltininkas pykti lietu kumsciais, pasipasakoti artimiems butu geda.. Tokia is manes ir patareja..
  Gal turite drauge ar seseri, kuri Jums padetu? Jei dar sumus ar vykdys egzekucijas iskart parasykit pareiskima policija, nusiimkit abdukcija. Ir pasikvieskit seseri ar drauge, kad pas jus namie kelias dienas pabudu, kad jums drasiau butu.. Paprasykite policijos, kad pagasdintu smurtautoja ir neleistu jam eiti pas jus. Paprasykite policijos pagalbos, kad pabutu salia jusu, kai jus surinksite ir perduosite vyro daiktus ir perduosite jam.. Nepamirskite, kuo daugiau policija zinos, apie jusu padeti, tuo ji labiau linkusi bus padeti..
  Tik liudna, kad visa tai neivyks per viena diena.. Teks su vyru susitikti dar ir dar.. Nuosirdziai linkiu sekmes!

  Imbiere

 9. 2

  Dekojudievui,kad nesu gyvenimee tokio slamato patyrusi.

  Pabuciuok

 10. 2

  tai tu namus savo turi, darba, ko kenti?

  Anonimas