14 nėštumo savaitė

Nėštumo savaitės:
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Mama

Antrasis nėštumo trimestras – geriausias nėštumo laikas. Šiuo nėštumo metu moterys tiesiog pražysta. Nors jūsų gimda didėja kiekvieną savaitę, pati jausitės vis geriau. Jau galite pastebėti tamsią liniją, einančią išilgai nuo pilvo viršaus link apačios. Krūtų speneliai turbūt dar labiau patamsėjo ir tapo kiek didesni. Beje, ar kada nors susimąstėte apie žodžio „nėštumas“ prasmę? Jis juk siejamas su žodžiu „našta“.
Dabar jau diena iš dienos vis labiau įsisavinate ir suvokiate savo nėštumą – tai vienas svarbiausių ir brangiausių pojūčių. Kalbėkitės su savo mažyliu, mėgaukitės savo nėštumu, puoselėkite šį jausmą ir saugokite. Būtent tai jums padės susitvarkyti su iškylančiais sunkumais.
Kita vertus, šiuo metu galite pastebėti padidėjusį savo išsiblaškymą, užmaršumą. Galite pasijusti taip, tarsi visi jūsų protiniai sugebėjimai būtų „sutekėję“ į pilvą. Tampa sunku susikaupti. Universaliausias patarimas – stenkitės į savo būseną pažvelgti su humoru. Daug ilsėkitės, venkite stresų, kad neužmirštumėte svarbių dalykų – juos užsirašykite. Jau greit pajusite mažylio judesius (pirmuosius judesius moterys paprastai pajunta 14-18 savaitėmis; nebe pirmą kartą besilaukiančiosios – anksčiau nei pirmakartės).

Mažylis

Ir toliau ryškėja jūsų mažylio veidelis. Ant pirštukų pagalvėlių randasi linijos, kurios individualios kiekvienam žmogui. Ši savaitė svarbi vidiniams organams. Skydliaukė jau pakankamai susiformavusi, kad galėtų gaminti hormonus. Mažylis mokosi „kvėpuoti“ įtraukdamas amniotinio skysčio į plaučius. Kvėpavimo judesių skaičius per minutę – nuo 40 iki 70. Mažylio ilgis – 10-13 cm, svoris – iki 100 gr. Dabar jis yra maždaug jūsų kumščio dydžio. Toliau ilgėja kaklas. Plaukučiai pradeda augti ir ant galvytės.
Šią savaitę aktyviai pradeda augti stuburiukas ir formuojasi raumenų sistema. Atskiros raumenų skaidulos pradeda telktis į raumenų grupes, jų kiekis nuolatos didėja. 14-15 savaitę mažylis sugeba gana kryptingai griebti rankytėmis ir judinti kojytes.

Tai įdomu

Šiuo metu mažylio širdelė pervaro 24 litrus kraujo per dieną.
Mažylio galvos smegenys kol kas dar visiškai lygios: jose nėra nė vieno vingio ar vagos.
Pastebėta, kad pilvelyje mažyliai žymiai daugiau juda kai mama užvalgo kažko saldaus ir daug mažiau – kai rūgštaus ar sunkaus maisto.
Mažylis pradeda judinti apatinį žandikaulį.

Kartu

Galite pradėti pildyti mažylio dienoraštį. Šiam reikalui galima nusipirkti specialų „mažylio dienoraštį“ knygyne arba susikurti savo: paprastus baltus lapus susekite į segtuvą ir kasdien ar kai turite laiko parašykite mažyliui kaip jaučiatės, ką nuveikėte ar sužinojote, aprašykite, kaip jo laukiate, įklijuokite paveikslėlių, nupieškite savo būsenas. Leiskite pasireikšti ir tėčiui.
Nėštumas – tai tas laikas, kai jūsų ir partnerio tarpusavio santykiai gali sutvirtėti. Pasakokite savo mylimajam apie procesus, vykstančius jūsų kūne nėštumo metu. Galbūt tada jis jums galės labiau padėti. Esti vyrų, kurie išgyvena tam tikrą pavydą, kai pastebi, kad moterys visą savo dėmesį skiria būsimam mažyliui ir kai nuolatos girdi jūsų pašnekesius su kitomis mamytėmis apie įvairiausius nėščiųjų reikalus. Vyras gali pradėti jaustis išstumtas iš jūsų interesų rato. Todėl pasistenkite, kad jūsų partneris nėštumo metu neliktų nuošalyje: pasakokite jam kaip auga mažylis, kas vyksta su jūsų kūnu, pakvieskite apsilankyti kartu pas gydytoją, kartu stebėti ultragarsinio tyrimo ar klausytis mažylio širdelės plakimo.
Dar vienas prasiblaškymo būdų mamai – garderobo atnaujinimas. Pats laikas būtų tuo pasirūpinti.

Jūs keičiatės

Po gimdymo oda ir raumenys nebebūna tokie kaip prieš nėštumą ir laukiantis kito vaikelio jie greičiau tysta spaudžiami gimdos. Moterys, kurios laukiasi nebe pirmą kartą, jau gali pradėti nešioti specialias prilaikančias kelnaites ir liemenėles nėščiosioms.