35 nėštumo savaitė

Nėštumo savaitės:
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Būsima mama

Jūsų pilvukas remiasi į krūtinę, sunku kvėpuoti, valgyti. Šiuo metu jūsų gimda yra pakilusi į patį aukščiausią tašką viso nėštumo metu. Stenkitės valgyti po nedaug ir dažniau, vis padarydama pertraukėles. Daugiau ilsėkitės. Kad išvengtumėte tinimų, nesėdėkite ir nestovėkite ilgai vienoje vietoje. Jei važiuojate automobiliu, dažniau stokite kelyje prasivaikščioti. Pats laikas būtų pasirūpinti liemenėle maitinimui.

Nelaboji nemiga...

Šiuo metu gali pradėti kankinti nemiga. Galite pabusti vidury nakties, vartytis, sukiotis ir vis tiek negalėti užmigti. Tik jokiu būdu nesugalvokite vartoti raminamųjų ar migdomųjų vaistų! Gali būti, kad pati gamta ruošia jus būsimai motinystei ir bemiegėms naktims, kurių tikrai bus... O dar ir padažnėjęs noras šlapintis vis pažadina ir neleidžia patirti ilgo bei gilaus miego. Trukdyti gali ir atsiradęs skausmas strėnose. Nemiga taip pat gali būti susijusi su nerimu dėl mažylio, dėl artėjančio gimdymo. Patarsime tik prieš miegą nevartoti daug skysčių, patogiai apsidėlioti pagalvėlėmis (susirinkite visas pagalves, kiek tik turite namuose ir miegokite pusiau sėdomis, jei tik taip jums yra patogiau) bei apsišarvuoti kantrybe.

Mažylis

Mažylio nagučiai jau siekia pirštukų kraštus. Gali būti, kad kai gims, jo nagučiai bus itin ilgi ar netgi bus jais susibraižęs veiduką. Dabar mažyliui gimdoje darosi visai nepatogu ir ankšta. Jis sveria apie 2,3-2,6 kg. ir yra maždaug 45-46 cm. Nuo šiol jis priaugs mažiausiai po 220 gr. kas savaitę.
Dėl mažylio dydžio...

Mažylio ūgį ir svorį, net ir atlikęs ultragarsinį tyrimą, gydytojas gali pasakyti tik labai apytiksliai. Ultragarsu juk negalima mažylio pasverti, neįmanoma ir tiksliai išmatuoti jo ūgio, nes mažylis nestovi ir nebūna ramiai vienoje vietoje. Tačiau šie rezultatai padeda nustatyti galimus išėjimo per mamos dubens kaulus sunkumus: stambūs mažyliai rizikuoja užstrigti, pernelyg maži – gali neturėti pakankamai jėgų.
Greitai mažylis nusileis kiek žemiau. Mamos šį nusileidimą gana aiškiai pajaučia ir pradeda jaudintis, kad tik mažylis neiškristų. Nesijaudinkite, taip būti negali. Artimiausiu metu mažylis leisis vis žemiau ir žemiau.
Toliau vyksta visų mažylio organų ir sistemų (nervų, šlapimo-lytinės) „šlifavimas“ – liko paskutiniai štrichai. Riebalinis sluoksnis ypatingai pastorėja pečių srityje – mažylio petukai tampa apvalučiai ir minkšti. Mažylio akytės kurį laiką būna atmerktos, o miego metu jos užsimerkia. Toliau sparčiai auga didžiosios smegenys, formuojasi dar daugiau vingių ir vagų.
Paskutines nėštumo savaites mažylis išnaudoja ir savo išorės keitimui: pūkeliai nuo jo kūnelio palaipsniui nyksta, poodinis riebalinis sluoksnis odai suteikia lygumo ir švelniai rausvą atspalvį.

Galimos mažylio padėtys gimdoje

Galvyte žemyn, veiduku į mamos nugarą (galvinė padėtis)
Galvyte žemyn, veiduku į mamytės pilvą
Veiduku žemyn
Kaktinė padėtis
Užpakaliuku žemyn

Jūs keičiatės

Kai gydytojas pamatuos jūsų pilvuką, pastebėsite, kad lyginant su praeita savaite jis praktiškai nepasikeitė. Jums tampa lengviau kvėpuoti, nes mažylis pradėjo leistis žemyn, ir diafragmos spaudimas sumažėjo. Beje, pas gydytoją paskutinėmis nėštumo savaitėmis reikėtų lankytis arba kas savaitę, arba bent kas 2 savaites. Šiuo metu taip pat derėtų atlikti bakteriologinio pasėlio tyrimą dėl B grupės streptokoko.