22 nėštumo savaitė

Nėštumo savaitės:
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Mama

Artėja trečiasis – paskutinysis – nėštumo trimestras. Šią nėštumo savaitę sustiprėja anemijos tikimybė, nes kraujyje sparčiau krenta hemaglobino kiekis. Taip pat šiuo metu privalote gerti kuo daugiau skysčių.
Jūsų pilvukas dar netrukdo jums gerai jaustis, esate aktyvi. Kol kas dar galite atsisėsti taip, kaip norite, daug vaikščioti pėščiomis, nekamuoja rytinis silpnumas. Pamažu pradeda skaudėti apatiniai šonkauliai, mat auganti gimda spaudžia visus organus į viršų ir šonus. Gimda pakilusi maždaug 2 cm virš bambos.
Šiuo metu taip pat neturėtų kankinti lytinio gyvenimo problemos – jūsų lytinis potraukis dabar sustiprėjęs, pilvukas taip pat dar netrukdo.

Mažylis

Jo išvaizda tobulėja kasdien. Smegenyse susiformavusios visos neuronų ląstelės. Pradeda formuotis prakaito liaukos. Skirtingi organai ir sistemos toliau diferencijuojasi, vis daugiau jų pradeda atlikti savo funkcijas. Sulėtėja smegenų vystymasis. Sparčiai auga širdies masė. Skeletas tampa gerokai tvirtesnis. Stuburiukas sudarytas iš 33 slankstelių, 150 sąnarių, apie 100 raiščių, kurie palaiko mažylio augimą į ilgį ir jo masės didėjimą. Galūnės judinamos su didele jėga, todėl mažylio „pastuksenimai“ tampa vis stipresni. Paprastai galima suskaičiuoti nuo 4 iki 8 judesių per valandą.
Prisilietimas – tai vienas pirmųjų mažylio sugebėjimų: jis mokosi suprasti, kaip sungiaužti kumštį, kaip judinti kojytes, atranda atskiras savo kūno dalis, viena rankyte liečia kitą. Jei nori pačiulpti pirštą, jau sugeba ne tik pirštą pritraukti prie burnos, bet ir burnytę pritraukti prie piršto. Taigi šiuo metu mažylis labiausiai „tobulina“ čiulpimo ir lietimo judesius. Jo „ūgis“ – 27-28 cm, svoris – 420-480 gr.
Nuo 22-os savaitės, kai mažylis sveria ne mažiau kaip 500 gr., prieš laiką gimęs jis jau galėtų išgyventi. Žinoma, tik specialiomis sąlygomis.

Kartu

Primename dar kartą, kad nėštumo metu, ypač nuo antrojo trimestro, vengtumėte pirčių, saunų, neikite į soliariumą. Vonia lepintis taip pat pernelyg nereikėtų.
Nėštumas – sudėtingas fizinis ir dvasinis darbas. Bet jūs neturite kitos išeities – privalote su juo susitvarkyti. Jūsų mažylis su kiekviena savaite vis labiaus ruošiasi svarbiausiam gyvenimo įvykiui – gimimui. Jūs pati prieš vis labiau artėjantį gimdymą galite pradėti jausti nerimą, baimę. Baimė – neigiamas pojūtis, ji paralyžiuoja valią, sveiką protą. Stenkitės jos atsikratyti, pavyzdžiui, lankydamos pasiruošimo gimdyui kursus, susipažindama su gimdymo eiga iš knygų, videofilmų.