23 nėštumo savaitė

Nėštumo savaitės:
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Mama

Ir toliau galite karts nuo karto justi ankstyvuosius Brekstono-Hikso sąrėmius, kurie paprastai trunka ne ilgiau kaip 45 sekundes ir per dieną jų būna ne daugiau kaip 10-15 ir kurių nevalia painioti su tikraisiais gimdymo sąrėmiais. Kiekvienos apžiūros metu gydytojas įdėmiai apčiupinės jūsų pilvą, kad nustatytų, kokioje pozicijoje šiuo metu yra jūsų mažylis. Metro juostele matuos gimdos dugno aukštį – tai padeda apytiksliai nustatyti jūsų mažylio dydį. Jūsų gimda šiuo metu yra apie 4 cm virš bambos. Nesijaudinkite, jei jūsų pilvukas kiek didesnis ar mažesnis nei kitos mamos tuo pačiu nėštumo metu – nėščiosios pilvo dydis yra labai individualus dalykas. Nuo nėštumo pradžios esate priaugusi bent 5-7 kg. Tačiau tiesą sakant, daug svarbiau kreipti dėmesį ne į svorio prieaugį, o į kraujo, šlapimo, kraujo spaudimo ir inkstų veiklos tyrimų rezultatus.
Nuo šeštojo nėštumo mėnesio patariama apriboti fizinį krūvį. Paprašykite artimųjų, kad jie apsiimtų atlikti kai kuriuos namų ruošos darbus. Jei vyras nepakankamai padeda namuose, paprašykite, kad jūsų gydytojas su juo pakalbėtų. Paprastai vyrai labai jautriai reaguoja į gydytoją žodžius.

Mažylis

Nepaisant to, kad mažylis jau pradėjo kaupti riebalus, jis vis dar atrodo raudonas ir susiraukšlėjęs. Echoskopijos metu galima pamatyti, kaip mažylis juda gimdoje, mosikuoja rankytėmis, liečia jomis pilvuką ar ryja amniotinį skystį. Gimdoje mažylis jaučiasi puikiui, Brekstono-Hikso sąrėmiai jo neveikia. Mažylio „ūgis“ – 28-29 cm, svoris perkopia 0,5 kg. Savo dydžiu ir sudėjimu mažylis primena nedidelę lėlę. Tačiau jo išraiška kol kas labiau panaši į susiraukusio senuko J. Ir toliau formuojasi jo kvėpavimo sistema, lytinė sistema jau visiškai susiformavusi. Jo ausytė yra ne tik klausos organas, bet ir pusiausvyros centras.Vestibuliarinis aparatas yra vidinėje ausyje. Būtent jo dėka mažylis nejaučia galvos svaigimo, kai vartosi ar sukiojasi.

Tai įdomu

Mažylio plaukučiai pamažu pradeda tamsėti.
Mažylis pradeda sapnuoti.
Mažylis jau beveik galėtų išgyventi ne gimdoje. Tačiau tam reikalingos ypatingos specialios salygos. Tokio amžiaus gimęs mažylis intensyvioje terapijoje išbūna ne mažiau kaip 12 savaičių.
Mažylis dabar miega beveik 24 valandas per parą, tačiau trumpi aktyvumo periodai su pailsėjimais trunka apie 50 minučių.
Mažylis ir miegodamas judinas kojytes. Jis plaukioje amniotiniame skystyje, prisiliesdamas prie gimdos sienelės ir reflektyviai atsiliepdamas į jūsų kūno judėjimą.

Jūs keičiatės

Nemažai moterų, ypač besilaukiančių pirmąkart, išgyvena tam tikras baimes artėjant gimdymui. Bijoti nereikia. Nėštumas – ne liga, ir nors ir atsakinga, bet vis dėlto normali moteriška situacija, kuri jaunai sveikai moteriai pakeliama ir kontroliuojama.
Artėja trečiasis trimestras. Jo metu daugiau kaip 97 % moterų kenčia nuo tinimo. Vienas svarbiausių patarimų šioje vietoje – stenkitės vartoti kuo mažiau maisto, turinčio daug druskos: raugintų agurkų, sūdytų riešutų, konservų ir t.t... Natrio, kuris yra sudedamoji druskos dalis, perteklius sukelia skysčių užsilaikymą organizme ir taip prasideda tinimai.
Dar vienas nepatogumas – kojas gali pradėti traukti mėšlungis. Tai gana įprastas reiškinys nėštumo metu. Jo priežastimi dažniausiai tampa mineralų apykaitos sutrikimai, sutrikusi skysčių cirkuliacija, įvairių kenksmingų medžiagų apykaitos produktų perteklius ir t.t. Apie mėšlungį būtinai pasisakykite savo gydytojui. Pati galite griebtis šių gudrybių: nuolatos masažuokite kojas nuo klubų link galūnių, naudokite kontrastinį dušą, daugiau judėkite, mankštinkitės, vartokite daugiau produktų, turinčių daug kalcio ir magnio.