38 nėštumo savaitė

Nėštumo savaitės:
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Būsima mama

Sveikiname – nuo šios savaitės tampate pilnai išnešiojusi savo mažylį. Gali būti, kad pajusite, tarsi elektros srovė vilnytų nuo pilvo apačios į kojas. Tai reiškia, kad mažylis nusileido dar žemiau į jūsų dubenį. Gali sustiprėti diskomforto jausmas. Jūs esate nuolatiniame laukime – kada prasidės gimdymas? Dažnai lakstote į tualetą ir jaudinatės, ar nenutekėjo vandenys. Kad ir kaip norėtumėte greičiau pagimdyti – mažylis pats nuspręs, kada laikas. Svarbiausia dabar – pozityvus nusiteikimas. Viskas bus gerai.
Pats laikas būtų galutinai apsispręsti, ar jūsų vyras dalyvaus gimdyme, ar jis tam pasiruošęs, ar sugebės jums suteikti reikiamą fizinę ir emocinę pagalbą. Kokius veiksmus, norėsite, kad atliktų vyras: ar masažuos jums nugarą, ar dės ledo gabaliukus ant galvos, ar kirps virkštelę (beje, kalbant apie virkšelę, ar žinojote, kad ji neturi jautrių nervinių galūnių, todėl nei mama, nei kūdikis nepatiria jokio skausmo jos nukirpimo metu) ir pan. Nereikia stebėtis, tačiau kartais vyrai būna tam nepasiruošę, ne visi sugeba išlaikyti šaltakraujiškumą šio didingo ir paslaptingo proceso metu, todėl kartais moteriai žymiai lengviau gimdyti vienai. Apsvarstykite jūsų šeimos variantą.
12-48 valandos iki gimdymo iš mamos pasišalina gleivių kamštis, kuriame gali būti ir kraujo priemaišų. Neišsigąskite, tai reiškia tik tiek, kad jums laikas gimdyti. Tačiau verta pasakyti, kad šis procesas kiekvienai moteriai vyksta individualiai – vienoms tai gali įvykti ir savaitę iki gimdymo, kitoms – paties gimdymo metu.

Netikri sąrėmiai

Prieš prasidedant tikriesiems sąrėmiams, moteris gali patirti netikruosius – jie paprastai būna taip pat labai stiprūs bei skausmingi kaip ir tikri sąrėmiai, tačiau jie pranyksta, kai pradedate vaikščioti ar judėti. Kaip atskirti? Jei nesate tikra, ar gimdote – vadinasi dar negimdote.:)

Tai įdomu

Tik 10 % moterų kūdikį nešioja ilgiau nei 40 nėštumo savaičių. Deja, beveik 25 % nėščiųjų, gimdymo data nėra aiški, nes jų menstruacijų ciklas buvo nereguliarus arba moterys neatsimena paskutinių mėnesinių pirmosios dienos.
Mažylio vandenų kiekis yra apie 1 l – tai yra būtnet tas kiekis, kurio netenkama nutekėjus vandenims.
Placenta šiuo metu yra maždaug 20 cm diametro ir sveria 1-2 kg.
Nors mažylio judesiai gerokai aprimę ir nestiprūs, tačiau kasdien turite juos jausti. Jei kurį laiką jų nejuntate – iškart kreipkitės į gydytoją.

Mažylis

Jis ir toliau intensyviai ruošiasi gyvenimui ne gimdoje – jis pasiruošęs gimti bet kurią akimirką ir skaičiuoja dienas iki gimimo. Beje, ar jau apsisprendėte, kaip jį pavadinsite – pats laikas apie tai pagalvoti. Gimdymas, įvykęs nuo 38 iki 40 nėštumo savaitės laikomas savalaikiu. Vidutiniškai, gimęs mažylis sveria apie 3-3,5 kg ir yra 50-53 cm. Gimęs jis pirmą kartą surėkia, kvėpuoja, jo širdelė plaka, jis judina rankytes ir kojytes.
Jau kalbėjome apie pirmąsias mažylio išmatas – mekonijų. Norime įspėti, kad kartais mažyliai pasituština dar būdami gimdoje.
Mažylis ir toliau priauga svorio. O jūsų svoris augti jau, greičiausiai, nustojo. Mažylio svoris artėja prie 3 kg., ūgis – apie 50 cm. Likusiomis dienomis jis priaugs visai nedaug svorio ir ūgio. Dar labiau sumažėja pūkelių ant kūnelio, pradeda nykti ir varškinis sluoksnis. Mažylio plaukučiai šiuo metu jau gali būti net 5 cm ilgio. Tęsiasi kaulų kaulėjimas. Gimdos ertmė riboja mažylio judesius, todėl jo galūnės stipriai prispaustos prie kūnelio.