7 nėštumo savaitė

Nėštumo savaitės:
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Mama

Gali būti, kad jūs vis dar, jau 2-3 savaites, laukiate neprasidedančių menstruacijų, kurios ir anksčiau vėluodavo, ir nejaučiate jokių nėštumo požymių. Geriausia dabar būtų atlikti nėštumo testą. Gali būti, kad patamsėjo aureolės aplink spenelį – nenustebkite, tai būdingas nėštumui požymis.

Septintą nėštumo savaitę įvyksta dar vienas pasikeitimas: moters gimdos kaklelyje susidaro gleivių kamštis, kuris viso nėštumo metu saugos gimdą nuo išorinio poveikio. Gleivių kamštis išnyks tik prieš pat gimdymą. Dėl hormoninių pasikeitimų, ant veido gali atsirasti spuogų.

Mažylis

Vaikelis auga neįtikėtinu greičiu – prieš savaitę jo „ūgis“ buvo apie 5 mm, o dabar – jau apie 1 cm, jis susisukęs ratu, matyti kaklo išlinkimas. Savaitės pabaigoje jis gali sverti apie 4,5 gr.

Šią savaitę įvyksta naujų pasikeitimų, susijusių su kūnelio, veido ir galūnių užuomazgomis. Pradeda formuotis virškinimo traktas, jau egzistuoja tiesioji žarna. Vaikelis vis dar turi „uodegėlę“, bet apie 10-11 savaitę jos nebeliks. Vystosi plaučiai.

Placenta storėja, virkštelė prisitvirtina prie gimdos sienelės. Ir toliau formuojasi bei ryškėja veidukas, nosytė, burnytė ir akytės. Galima net įžvelgti mažulytes šnerves. Rankytės sparčiai ilgėja, įgauna cilindrinę formą, pradeda formuotis plaštakos. Nors lytinės ląstelės jau vystosi, bet šią savaitę dar neįmanoma pasakyti, kas bus jūsų vaikelis – mergaitė ar berniukas.

Ultragarsinis tyrimas jau 100 % pamatys embrioną ir jo širdelės plakimą. Akyčių vokai palaipsniui uždengia kūdikio akis, taip apsaugodami besivystančią jų struktūrą nuo šviesos ir sausumo (nuo 28 savaitės, jei tik panorės, vaikelis gali pradėti atsimerkti). Formuojasi vidinė ausis, žandikaulis. Bet savrbiausia – mažylis pradeda judėti! Kadangi jis dar labai mažas, mama nejaučia jo judesių.

Tai įdomu

Gerai įžvelgiamos rankos ir kojos su atskyrimais, iš kurių vėliau formuosis pirštukai. Įdomu, kad rankytės vystosi greičiau nei kojytės.

Širdelė pradeda varinėti kraują po kūnelį, ji jau 4 ertmių ir plaka vidutiniškai 160 kartų per minutę.

Smulkučių nervų tinklas pamažu padengia visą embriono kūnelį ir galvos bei nugaros smegenys pradeda siųsti signalus visoms kūnelio dalims, priversdamos atlikti skirtingus judesius. 7 savaitės pabaigoje atsiranda refleksinė kūnelio reakcija į dirginimą.

7 savaitės pabaigoje mažylis jau gali pradėti žagsėti.

Vaikelis jau turi plaučius, žarnyną, inkstus, kepenis ir vidinius organus, bet visi jie dar nėra galutinai susiformavę.

Jūs keičiatės

Kažin, ar kas nors jau galėtų įtarti, kad jūs laukiatės, nes išorinių pasikeitimų dar nematyti. Svoris nėra pasikeitęs, ankstyvieji nėštumo simptomai ir toliau jus „aplanko“. Jei sportavote – pats metas atsisakyti aktyvių treniruočių. Jūsų vaikelis visiškai priklauso nuo jūsų gyvenimo būdo. Nepamirškite, kad jūsų organizmas – vaikelio maisto šaltinis. Nepakankama mityba gali sulėtinti kūdikio augimą bei vystymąsi.