24 nėštumo savaitė

Nėštumo savaitės:
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Mama

Jei iki šiol svorio priaugote neperdaugiausiai, šiuo metu galite stipriai papilnėti. Nėštumas jau gerokai matomas. Pilvukas stipriai paaugęs, esate šiek tiek papilnėjusi. Nešiokite laisvus, judesių nevaržančius, drabužius.
Kadangi organzimas reikalauja daugiau skysčių, galite sunkiau pakelti karštį. Kad išvengtumėte tinimų, ilsėdamosi kojas stenkitės laikyti aukščiau, po jomis pasidėkite pagalvę.

Mažylis

Mažylio veidukas jau daugiau mažiau susiformavęs. Toks jis bus ir mažyliui gimus. Mažylis tapo didesnis, pilnesnis, jau užima beveik visą gimdą. Jis nebegali taip vartytis ir išdarinėti akrobatinius triukus gimdoje, kaip kad prieš keletą savaičių, tačiau jis ir toliau sugeba pastverti virkštelę ir viską aplink liečia rankytėmis. Jis vis daugiau klausosi išorinio pasaulio. Riebalinis odos sluoksnis padeda išlaikyti reikiamą kūno temperatūrą. Iki 24-os nėštumo savaitės paprastai jau funkcionuoja riebalinės ir prakaito liaukos, subręsta plaučiai. Juose atsiranda plėvelė, kuri kvėpuojant neleidžia plaučiams sulipti. Mažylio „ūgis“ viršija 30 cm, svoris artėja link 600 gr. Nugaros smegenys vystosi kiek lėčiau. Jau esti susiformavęs nuolatinis raumenų kiekis. Gerokai padaugėja vaisiaus vandenų – jei jų per mažai ar per daug, sulėtėja mažylio augimo tempas. Mažylio antakiai ir blakstienos matosi jau labai gerai.

Tai įdomu

Jeigu jūs išsigąstate, mažylis taip pat išsigąsta.
Turėtumėte žinoti, kad naujagimiai iš pradžių nesugeba reguliuoti kūno temperatūros ir tai ypač didelė probelma anksčiau laiko gimusiems mažyliams. Paprastai reanimacijoje anksčiau laiko gimę mažyliai laikomi iki lauktos jų gimimo datos.
Mažylis jau gali kosėti ir žagsėti, tai galite justi kaip lengvą stuksėjimą savo pilve.
Mažylis susikuria savo individualų miegojimo ir būdravimo ritmą. Toks jis gali likti ir mažyliui gimus.

Svarbu žinoti

Labai svarbu susipažinti su priešlaikinio gimdymo ženklais, kad jei netyčia gimdymas prasidėtų anksčiau, nepasimestumėte ir žinotumėte, kas vyksta. Beje, tyrimai rodo, kad anksčiau laiko moterys dažniau gimdo vasaros mėnesiais.

Artėjančio priešlaikinio gimdymo ženklai:
- Gimdos susitraukimai vyksta dažniau kaip 5 kartus per valandą;
- Ryškiai raudono kraujo sruvimas iš lytinių organų;
- Veido ar/ir rankų stiprus patinimas ar pabrinkimas;
- Skausmas, primenantis mėnesinių skausmus;
- Aštrus ir ilgai trunkantis skausmas pilve;
- Gleivių kamščio išėjimas;
- Monotoniškas maudžiantis skausmas nugaroje;
- Stiprus spaudimas į apatinę dubens dalį.

Kartu

Nuolatos galvokite apie savo mažylį, pabandykite jį įsivaizduoti, pasvajokite, koks jis galėtų būti. Tai gerai veikia ne tik jus, bet ir besivystantį mažylį, nes jis yra visiškoje simbiozėje su jumis. Taip pat jau galite pamądtyti, kur jūsų mažylis įsikurs, kai gims – gal jūsų kambaryje, o galbūt turite galimybių paruošti jam atskirą kabarį, kur tada statysite lovelę, kokių baldų dar turėtumėte įsigyti ir pan.