25 nėštumo savaitė

Nėštumo savaitės:
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Mama

Jūsų gimda padidėjo iki futbolo kamuolio dydžio ir sveria apie 700 gr. Padidėjusi ji stipriau spaudžia šlapimo pūslę, todėl gali tekti dažniau eiti į tualetą. Šiuo metu stipriau spaudžiamas ir skrandis – skrandžio sultys pakyla aukštyn iki stemplės ir sukelia rėmenį. Paskutiniaisiais nėštumo mėnesiais rėmuo kamuoja beveik 90 % moterų. Tai normalu, bet nemalonu. Jei norite sau padėti, pagal galimybes iš valgiaraščio išbraukite šiuos produktus: svogūną, česnaką, kopūstą, ridikėlius, taip pat rūgščias sultis. Nepiknaudžiaukite omletu, varške, grietine, pienu, grietinėle, balta duona. Nevalgykite iškart po miego, stenkitės per dieną valgyti 5-7 kartus, bet mažesnėmis porcijomis.

Mažylis

Mažylis nuolatos judina rankyčių pirštukus, suspaudžia juos į kumštuką. Jo rankytės švelniai rausvos spalvos ir rožės žiedlapio švelnumo. Vis labiau ryškėja kairiosios ar dešiniosios pusės prioritetas. Mažylis darosi pilnesnis. Tęsiasi kaulų augimo procesas, aktyviai tvirtėja atramos-judėjimo sistema, todėl gali vėl padidėti kalcio poreikis. Sparčiai vystosi nervų ląstelės – kad tai vyktų gerai, rekalinga užtikrinti gerą deguonies gavimą. Dabar mažylio „ūgis“ – apie 32 cm, svoris – 700 gr.
Apžiūros metu gydytojas stetoskopu ar specialiu vamzdeliu klausosi mažylio širdies plakimo. Jau šią savaitę mažylis gali pradėt stengtis atmerkti akytes, sumirksėti, žvalgytis į vieną ir kitą puses.

Kartu

Pats laikas būtų pradėti sudarinėti sąrašiuką, mažylio lauknešėliui supirkti. Pagalvokte, kažką galbūt galėsite pasiskolinti, o kažką gal turite likusio nuo vyresnėlio. Šis užsiėmimas daugeliui mayčių sukelia didelį malonumą.

Jūs keičiatės

Šią savaitę pradėsite labiau pilnėti į šonus. Kita vertus, dviejų vienodų nėščiųjų nebūna. Vienos moterys nėštumą ištveria visiškai lengvai ir kartais net artimieji ar draugai iki paskutinių mėnesių neįtaria jas laukiantis. Kitos – su pasididžiavimu vaikšto atkišusios savo didelį nėščią pilvuką, trečiosios labiau išplatėja į šonus, o pilvukas stipriau į priekį taip ir neatsikiša. Todėl nesižvalgykite į kitas ir džiaukitės tuo, kokia esate, nes esate tokia viena ir nepakartojama. Kaip ir jūsų mažylis.
Dar labiau padidėja krūtinė, pradeda išsiskirti priešpienis (tačiau jei taip nėra, nesijaudinkite, tai visiškai normalu ir nieko nesako apie būsimą maitinimą).

Dėmesio! Jums griežtai draudžiama gerti alkoholio, nes jis patenka į kraujagysles, o iš jų pernešamas mažyliui. Nuo šio momento mažylio neuronai pradeda kontaktuoti su kraujo apytakos sistema.